Havayolları

Mısır tarlasına inen uçaktan yeni görüntü; böyle acil iniş yaptı

Rusya’da 226 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu yolcu uçağının, kuş sürüsüne çarptıktan sonra mısır tarlasına yaptığı, herkesin sağ olarak kurtulmayı başardığı “mucize iniş” konuşuluyor.

Rusya’da 226 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu yolcu uçağının, kuş sürüsüne çarptıktan sonra mısır tarlasına yaptığı, herkesin sağ olarak kurtulmayı başardığı “mucize iniş” konuşuluyor. Kremlin, uçağın “Kahraman” ilan edilen pilotlarının ödüllendirileceğini açıklarken, bu müthiş iniş anının bir yolcu tarafından çekilen video görüntüsü de kamuoyu ile paylaşıldı:

Kazanın şoku, yerini kurtuluşun sevincine bırakırken, herkes bu büyük başarı için kaptan pilot Damir Yusupov ve ikinci pilot George Murzin’i alkışlıyor.

Medyaya konuşan genç kaptan pilot Damir Yusupov, “Bu tür durumlarda daha güvenli olduğu için tekerlek açmadan gövde üstüne inişi göze aldım. Düşüşün kaçınılmaz olduğu anlaşılınca, yolcuları sağ olarak nasıl indirebileceğime odaklandım. Anlık karar vermem gerekiyordu. Önce birinci, sonra ikinci motor da devre dışı kalmıştı. Gövde üstüne tarlaya inmeyi tek yol olarak gördüm ve şansımız yaver gitti” dedi.

BAĞLANTILI HABER:   Ukrayna'dan İstanbul'a ilk sefer

Pilot, kazanın uçak kalktıktan 1,5 dakika sonra meydana geldiğini söyledi.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı