Turizm

Mısır Rus turistleri ağırlamaya hazırlanıyor

Mayıs ortasından itibaren Rus turistleri ağırlaması beklenen Mısır, bir yandan turizm bölgelerindeki altyapıları yeniliyor diğer yandan turistler için yeni hizmetler sunmaya hazırlanıyor.

Mısır Arap Cumhuriyeti, yaklaşık 5,5 yıllık bir aranın ardından yeniden Rus turistleri ağırlamaya hazırlanırken bir yandan da altyapı ve yenileme yatırımalrına hız verdi.

3,2 milyar dolarlık finansman

Mısır otoriteleri ülkedeki turizm alt yapısının ve otellerin yenilenmesi için 50 milyar Mısır poundu (yaklaşık 3,2 milyar dolar) finansman ayırdı. Bu konunun Mısır’daki kabine toplantısında masaya yatırıldığı ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Es Sisi’nin özel talimatlarının olduğu kaydedildi.

Bu yılki hedef 5 milyon turist

Rusya’dan önemli sayıda turist gelmesini bekleyen Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanlığı, bu yıl ülkeye gelen turist sayısını yüzde 55 arttırarak 5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Mısır’ın turizm sektörüne yapacağı mali desteğinin, turizm sektöründeki yenileme ve renovasyon yatırımlarını hızlandırması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde oteller için yeni standartlar belirleyen Mısır, çevre dostu otelciliği de başlattı. Ülkedeki 15 turistik nokta hazırlıklarını tamamlayarak ‘yeşil turizme’ geçmeye hazırlanıyor.

Turizm Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu