Savunma Sanayi

Milli Muharip Uçak sergileniyor… Büyük ilgi var

Türkiye'nin önemli projelerinden olan Milli Muharip Uçak 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nda sergileniyor. İlk kez görücüye çıkan uçağa yönelik vatandaşlardan büyük ilgi var. Uçak 1.8 mach hıza (2205 km) ulaşabilirken 55 bin feet yüksekliğe de çıkabiliyor.

Türkiye’nin önemli projelerinden olan Milli Muharip Uçak 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda sergileniyor. İlk kez görücüye çıkan uçağa yönelik vatandaşlardan büyük ilgi var. Uçak 1.8 mach hıza (2205 km) ulaşabilirken 55 bin feet yüksekliğe de çıkabiliyor.

3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda yerli ve milli silahlar sergileniyor. Türkiye’nin tarihi projelerinden Milli Muharip Uçak için yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor. Savaş uçağı ilk kez başkent Ankara’da görücüye çıktı.

Dünyanın yakından takip ettiği Türkiye’nin milli savaş uçağı Milli Muharip Uçak fuarın gözdesi oldu.

Projede yeni nesil bir uçakta olması gereken düşük görünürlük, dahili silah yuvası, yüksek manevra kabiliyeti, artırılmış durumsal farkındalık ve sensör füzyonu ve benzeri teknoloji alanlarındaki çalışmalar yürütecek.

Bu çalışmaların neticesinde Türkiye, dünyada ABD, Rusya ve Çin’den sonra 5. nesil bir muharip uçağı üretebilecek alt yapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alacak.

Milli Muharip Uçak sergileniyor… Büyük ilgi var
Türkiye’ye havacılık ve savunma alanında lig atlatacak 5’inci nesil avcı uçağı olan Milli Muharip Uçak, radardan korunacak.

21 metre uzunluğundaki Milli Muharip savaş uçağının kanat açıklığı 14 metredir. 6 metre de yüksekliği bulunan Milli Muharip Uçak’ın özellikleri şu şekildedir:

-Yüksek/Süpersonik Hızda Dahili Silah Yuvalarından Hassas ve Tam Ateşleme.

-Yapay Zeka ve Nöral Ağ Desteğiyle Arttırılmış Muharebe Gücü.

-İtiş Gücü: 2 x 27.000 lb.

-Tavan İrtifa: 55.000 ft

-Maks Hız: 1.8 Mach.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu