Meteoroloji’den son dakika yeni hava durumu uyarısı İstanbul’da hava nasıl olacak? Kar yağacak mı?

featured

Soğuk ve yağışlı havaların etkili olmasının ardından vatandaşların kulağı Meteoroloji’ye çevrilmiş şekilde. Plan yapacak olan bireyler son dakika hava durumu raporlarını pür dikkat takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde yurdun büyük kesiminde mevsimin ilk kar yağışları görülmüş bazı bölgelerde hayatı olumsuz yönde etkilemişti. Yayınlanan yeni raporlara göre Marmara ve Ege bölgesinde yoğun yağışların görüleceği, vatandaşların yaşanacak olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. Kar yağacak mı? Kar ne zaman yağacak? Geçen sene kar yağışlarının gözükmediği İstanbul’da yaşayan vatandaşlar bu sene “İstanbul’a kar yağacak mı” sorusunu araştırıyor. Şu an için İstanbul’a kar yağışı için tarih verilmedi. İşte il il tüm yurtta hava durumu raporları ve detaylar.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara , Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ile Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege’nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (20-40 kg/m2)olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimler ile Iğdır çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken, rüzgarın ise, Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde güneyli, doğu bölgeleri ile zamanla Marmara’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege’de sabah ve öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor denildi.

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Marmara bölgesinde havanın, parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; sabah ve öğle saatlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin edilirken, İstanbul’da havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği belirtildi.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 17

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 19

İzmir: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 21

Adana: Parçalı ve az bulutlu 23

Antalya: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 20

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 18

Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu 6

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 16

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Meteoroloji’den son dakika yeni hava durumu uyarısı İstanbul’da hava nasıl olacak? Kar yağacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir