Meteoroloji’den son dakika hava durumu açıklaması geldi! Bugün hava nasıl olacak?

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika hava durumu uyarıları gelmeye devam ediyor. Yapılan tahminlere göre kar yağışının yurdu büyük ölçüde terk ettiği tahmin ediliyor. Bu gelişmeler ile birlikte vatandaşlar da araştırmalarına devam ediyorlar. Bugün hava nasıl olacak sorusu ise bireyler tarafından en çok aratılan konular arasında yer alıyor. Biz de havahaber.com ekibi olarak Meteoroloji’den gelen bilgiler doğrultusunda son dakika hava durumu raporalrı ve detaylarını sizler için hazırladık…

 HAVA DURUMU NASIL OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç) ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Ankara, Kayseri, Sivas, Bolu ve Karabük çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, doğu kesimlerde 4-6 derece azalacağı beklenmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarın; ülkemiz genelinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ve orta kuvvette, Orta ve Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin edilmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde zirai faaliyetlerin devam ettiği Ege Bölgesinin kıyı kesiminde hafif şiddette, Antalya, Adana, Osmaniye ve Hatay’da hafif şiddette zirai don tehlikesi bulunduğundan çiftçilerimizin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

 Rüzgarın; Orta ve Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, kar savrulması nedeniyle görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 10°C
Parçalı bulutlu

ÇANAKKALE °C, 13°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 8°C
Parçalı bulutlu

EGE
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 1°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 12°C
Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 9°C
Parçalı bulutlu

UŞAK °C, 2°C
Parçalı bulutlu

AKDENİZ
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta ve Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 5°C, 12°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA 3°C, 14°C
Parçalı bulutlu

BURDUR -5°C, 5°C
Parçalı bulutlu

HATAY 4°C, 10°C
Parçalı bulutlu

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Meteoroloji’den son dakika hava durumu açıklaması geldi! Bugün hava nasıl olacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir