Meteoroloji’den İstanbul için kuvvetli kar uyarısı: Kar sağanakları bekleniyor

Beklenen kar yağışı oldu, İstanbullular güne beyaz örtüyle uyandı. Şehrin bazı noktalarında kar kalınlığı 10 santimetreyi aştı. İstanbul'da bu gece ile yarın aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor.

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da bu gece ile yarın aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor.

Cumartesi akşam saatlerinden itibaren Avrupa Yakası ağırlıklı olmak üzere kar yağışının etkisini daha da artıracağı ve yer yer yoğun gök gürültülü olarak görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’nin 12-18 Mart arası hava tahmini

Yağışların, pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği öngörülüyor.

Öte yandan yarın kuzey ve batı kesimleri başta olmak üzere Bursa’da, cumartesi gece saatlerinden itibaren de Balıkesir’de kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Yağışların pazar günü sabah Balıkesir’de, akşam saatlerinde Bursa’da etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Kar nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BOLU’DAN İSTANBUL YÖNÜNE KAMYON VE TIR GEÇİŞİ KAR NEDENİYLE DURDURULDU

Yoğun kar yağışı nedeniyle Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu kesimi, İstanbul yönünde tır ve kamyonların geçişine kapatıldı.

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada, kar ve tipi nedeniyle İstanbul’a gidiş yönünde, Anadolu Otoyolu’nda Dörtdivan Tesisleri girişi, D-100 kara yolunda ise Elmalık Kavşağı’nda tır ve kamyon trafiğine izin verilmediği bildirildi.

Açıklamada, ulaşımın normale dönmesi için hava ve yol durumunun yakından takip edildiği kaydedildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Meteoroloji’den İstanbul için kuvvetli kar uyarısı: Kar sağanakları bekleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir