Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mardin Havaalanı’nın adı Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Havaalanı’nın adının Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirileceğini açıkladı. Mardin’deki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Havalimanı’nın adının Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirileceğini söyledi.

Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle: “Mardin’i sahip olduğu güzelliklerden koparmak için her türlü fesatlığı denediler ama Mardin asla ne olduğunu unutmadı. Terör belasından kurtuldukça Mardin’de altyapının hakkını vermeye başladığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bugün Mardin’e toplam değeri 8,5 milyar liraya, güncel değeri 167 buçuk milyar lirayı bulan eserlerin toplu açılışını yapıyoruz. Mardin’de petrol arama çalışmalarını hızlandırdık. Bugün 3 petrol kuyumuzun açılışını yapıyoruz.Doğalgaz hatlarımızın açılışını da buradan gerçekleştiriyoruz.


Tüm bu eser ve hizmetlerin Mardin’e ve Mardinli kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yatırımların şehrimize kazandırılmasında katkısı bakanlığımızı, özel sektörümüzü tebrik ediyorum.
Mardin Havalimanı’nın adını Mardin Aziz Sancar havalimanı olarak değiştirelim dedik.”

Mardin doğumlu 76 yaşındaki Aziz Sancar, yapmış olduğu çalışmalarla 2015 yılında Nobel Kimya Ödülü’nü kazandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mardin Havalimanı tabelasının değiştiğini paylaştı. Karaismailoğlu mesajında, “Mardin Havalimanımız artık yeni ismiyle hizmet veriyor! Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu