Lufthansa’da A380’ler için flaş karar!

featured

Korona virüsü pandemisinin neden olduğu küresel sağlık krizinden önce 14 Superjumbo birimlik filosunun operasyonlarını, Münih ve Frankfurt’taki üsler arasında bölen Alman şirketi Lufthansa, bu durumda yapılacak değişikliklerin yanı sıra ayrıca, bazı uçakların da emekli edileceğini açıkladı.

Uçuşlara dönülüp dönülmemesine bakılmaksızın, Lufthansa’nın A380’lerinin geleceği için şirket gerekirse tüm A380leri Münih üssünde toplayarak , bu modelin Frankfurt’taki operasyon üssünde olan faaliyetlerini sona erdirecek

Lufthansa tüm Airbus A380-800’ü Münih’e transfer ederek lojistik ve ticari açıdan daha avantajlı olduğunu bildirdi.

Havayolu daha önce Airbus A380 filosunun yaklaşık yarısını, geçici olarak emekliye ayırdığını ve bunların yedisini de uzun vadeli olarak uçak depolama tesisleri ile bilinen Teruel kentinde gönderdi.

Lufthansa şu ana kadar altı adet A380’i, kalıcı olarak hizmetten kaldıracağını doğruladı. Bu arada, geri kalan sekiz A380 ise şu anda hala geçici depolamada tutuluyor.

Geçtiğimiz Nisan ayı başlarında, altı adet Airbus A380’e ek olarak, yedi adet Airbus A340-600 ve beş adet de Boeing 747-400’ün kalıcı olarak emekli edileceğini duyurmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Lufthansa’da A380’ler için flaş karar!