Londra-Singapur seferini yapan Singapur Havayolları uçağı türbülansa girdi 1 yolcu hayatını kaybetti

Londra-Singapur seferini yapan Singapur Havayolları'na ait şiddetli türbülans nedeniyle bir yolcu öldü, 30'dan fazla kişi de yaralandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’dan Singapur’a giden Singapur Hava Yollarına ait uçağın türbülansa girmesi sonucu 1 yolcu hayatını kaybetti, 30’dan fazla yolcu yaralandı.

Daily Mail’in haberine göre, Singapur Hava Yollarından yapılan açıklamada, Londra’dan Singapur’a giden “SQ321” sefer sayılı uçağın yerel saatle 15.45’te Tayland’ın başkenti Bangkok’ta bulunan Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı’na acil iniş yaptığı bildirildi.

Resim

Açıklamada, toplam 211 yolcu ve 18 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın, tropikal fırtınaların yaşandığı bölgedeki hava sahasında şiddetli türbülansa girdiği kaydedildi.

Uçağın türbülansa girmesi nedeniyle 1 yolcunun hayatını kaybettiği, 30’dan fazla yolcunun yaralandığı belirtilen açıklamada, “Singapur Hava Yolları merhumun ailesine en derin taziyelerini sunmaktadır.” ifadesi kullanıldı.

Merkezi Tayland’da bulunan yayın kuruluşu 3PlusNews da acil durum ekiplerinin olaydan etkilenenlere tıbbi müdahalede bulunduğunu belirtti.

Uçağın yerel saatle 18.10’da Singapur Changi Havaalanı’na inmesi planlanıyordu.

Resim

– Bazı yolcular başından yara aldı

Türbülans esnasında bazı yolcuların başından yara aldığı bildirildi.

Yaralanan yolcular, sağlık ekiplerince, Bangkok’taki Samitivej Srinakarin Hastanesi’ne sevk edildi.

– Uçak, yaklaşık 3 dakikada aniden 6 bin fit alçaldı

FlightRadar24 uygulamasının verilerine göre, uçak, 37 bin fit (yaklaşık 11 bin metre) irtifada seyir halindeyken yaklaşık 3 dakika içinde aniden 6 bin fit (yaklaşık 2 bin metre) alçalarak 31 bin fite (yaklaşık 9 bin metre) düştü.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Londra-Singapur seferini yapan Singapur Havayolları uçağı türbülansa girdi 1 yolcu hayatını kaybetti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 21 Mayıs 2024, 15:49

    Ben kızım kabin görevlisi birçok uçuşta şiddetli Turblans yaşadı ve hiç korkmadığı bunun doğal olduğunu söyledi ama babası olarak bu olay beni çok korkuttu.

    Cevapla