LGS sonuçları açıklandı: MEB 2024 LGS sonuçları sorgulama sayfası (LGS sonuçları nasıl öğrenilir?)

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. MEB tarafından yapılan açıklamada, 2 Haziran'da gerçekleştirilen LGS kapsamında "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" sonuçlarının açıklandığı bildirildi. İşte 2024 LGS sonuçları sorgulama sayfası ve sürecin ayrıntıları...

featured

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. MEB tarafından yapılan açıklamada, 2 Haziran’da gerçekleştirilen LGS kapsamında “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav” sonuçlarının açıklandığı bildirildi. İşte 2024 LGS sonuçları sorgulama sayfası ve sürecin ayrıntıları…

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokul 8. sınıfta eğitim gören 1 milyon 38 bin 192 öğrenciye yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinde erişime açıldı. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplandı.

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

“Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav” sonuçları meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu da yayımlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlatılacak. Sınava girmeyen öğrencilerin liseleri ise yerel yerleştirme ile belirlenecek.

LGS SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
LGS sonuçları açıklandı: MEB 2024 LGS sonuçları sorgulama sayfası (LGS sonuçları nasıl öğrenilir?)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir