Körfez’de THY korkusu

featured

İstanbul Havalimanı’nın faaliyet geçmesiyle Körfez ülkelerinde THY tedirginliği başladı. Avrupa’daki liderliğini sürdürmesi beklenen milli gururumuz Türk Hava Yolları, Körfez’deki dişli rakipleriyle de kıyasıya bir mücadeleye hazırlanıyor. Türk Hava Yolları’nın yeni evine geçmesi başta körfez şirketleri Katar Havayolları, Etihad ve Emirates’i tedirgin etmeye başladı. 2028 yılında tüm kısımları devreye girmesiyle 200 milyon yolcu kapasiteye ulaşacak olan İstanbul Havalimanı, Körfez’deki dişli rakiplere karşı THY’nin elini güçlendirecek. Türk Hava Yolları, yeni havalimanı ile Avrupa’daki liderliği koruyarak, Körfez de üst sıralarda yer alacak.

İSTANBUL HAVALİMANI PLANLARINI BOZDU

Birleşik Arap Emirlikleri Etihad ve Katar Doha merkezli Katar Havayolları uzun yıllardır Avrupa’da daha çok fazla noktaya uçmak için planlar hazırlıyordu. Katar Havayolları ve Etihad’ın yeni havalimanı inşa ederek Avrupa’da daha etkin bir konuma gelme hayali İstanbul Havalimanı’nın faaliyete geçmesiyle suya düştü. Türk Hava Yolları, yeni havalimanıyla Avrupa’daki uçuşlarını artırarak Körfez şirketlerine büyüme fırsatı vermeyecek.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI

İstanbul Havalimanı şuanda dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alıyor. Şuanda iki pist ile hizmet veren İstanbul Havalimanı tüm kısımları tamamlandığı yılda 200 milyondan yolcuya hizmet vermiş olacak. İstanbul Havalimanı ise 100 milyon yolcu kapasitesiyle Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı ile Dubai’de yapımı süren 130 milyon yolcu kapasiteli Havalimanı takip ediyor.

 

kaynak: havahaber.com

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Körfez’de THY korkusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir