Kokain bulunan Türk uçağındaki yolcu öldü, pilot tutuklu, uçak Brezilya polisinde!

featured

Ağustos ayında 1.3 ton kokain dolu haldeyken Brezilya’da el konulan Türk uçağıyla ilgili çarpıcı gelişmeler yaşanıyor.

Uçağın sahibi Türk şirketi ACM Air, bulunan kokain ile herhangi bir ilgisi bulunmadığını ileri sürerek Federal Polis tarafından yürütülen incelemenin ardından uçağın iadesini talep etmişti ancak Brezilya mahkemesi farklı bir karar verdi.

Sözcü’nün haberine göre, bir zamanlar Türkiye Cumhuriyeti başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı uçağı olarak kullanılan, uçak mahkeme kararıyla Brezilya Polisi  tarafından kullanılmaya başlandı.

Ceara Federal Mahkemesi, Federal Karayolları Polisi’ne (PRF) Türk jetini kullanma yetkisi verdi. Uçak, Brezilya Polisi Taktik Hava Destek Alt Komutanlığı (SSA) departmanının operasyonlarında kullanılıyor.

Uçağın sahibi olan Türk ACM şirketi tarafından açılan başka bir dava devam ettiği için jetin satılarak elden çıkarılması kararının verilmediği kaydedildi.

Öte yandan konuyla ilgili çarpıcı bir gelişme daha yaşandı.

Türk mürettebat haricinde uçaktaki tek kişi, İspanyol yolcu Angel Alberto Gonzales Valdes’in öldüğü açıklandı.

Türk pilot V.D. ile birlikte tutuklanan 60 yaşındaki Valdes’in hastanede kanserden öldüğü ileri sürüldü.

HAKİM ADLİ TIP RAPORU İSTEDİ

Angel Valdes, tutuklanmasından yaklaşık yirmi gün sonra 24-31 Ağustos tarihleri arasında Fortaleza Genel Hastanesi’ne kaldırıldı.

Burada yapılan tedavinin ardından taburcu edilen Valdes’in durumunun yeniden ağırlaştığı ve yeniden hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Angel Valdes, resmi kayıtlara göre 24 Ekim Pazar günü metastaz nedeniyle hastanede öldü.

11.Federal Mahkeme Hakimi Danilo Fontenele Sampaio Cunha, 25 Ekim tarihli kararında, ölüm nedeninin araştırılması için Ceara Üniversitesi veya Ceara Adli Tıp’tan rapor istedi.

Türk ACM firmasına ait uçakta bir İspanyol yolcu ve Türk mürettebat vardı. 4 Ağustos’ta Brezilya’daki küçük bir kasaba olan Ribeirao Preto’dan kalkan uçak resmi kayıtlara göre Brüksel’e gidiyordu.

Uçak, gümrük ve pasaport işlemleri için uluslararası nitelikteki Fortaleza’ya inmek zorunda kaldı. Kontrollerde 24 bavulda 1200 tablete bölünmüş 1 ton 303 kilogram 99 gram kokain bulundu.

Kaptan Pilot V.D. baskın sırasında motorları çalıştırıp kaçmaya yeltindiği, Brezilya polisinin silah çekerek uçağı durdurduğu kaydedildi.

Sonuçta Türk Pilot V.D. ve İspanyol yolcu Angel Alberto Gonzalez Valdes tutuklandı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kokain bulunan Türk uçağındaki yolcu öldü, pilot tutuklu, uçak Brezilya polisinde!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir