Bayraktar Kızılelma, TEKNOFEST 2023’e uçarak geldi.. Atatürk Havalimanı’na indi

Milli insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA, TEKNOFEST 2023'e katılmak üzere havalandı ve Atatürk Havalimanı'na indi.

featured

Baykar tarafından yüzde 100 öz kaynaklarla milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma, TEKNOFEST 2023’e uçarak geldi.

Baykar açıklamasına göre, Bayraktar Kızılelma, Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nin de bulunduğu Tekirdağ’daki Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’ndan TEKNOFEST 2023 kapsamında sergilenmek üzere Atatürk Havalimanı’na havalandı.

YouTube video

Çorlu Atatürk Havalimanı’ndan saat 12.32’de uçuşa başlayan Bayraktar Kızılelma, İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinde iki kez alçak irtifa selamlama geçişi yaptıktan sonra saat 13.09’da başarıyla indi. Bu uçuş ile Bayraktar Kızılelma, ilk kez test uçuşlarının yapıldığı havalimanından başka bir havaalanına uçarak intikal etti. Bayraktar Kızılelma’ya uzak kol uçuşunda Bayraktar Akıncı TİHA eşlik etti.

Şimdiye kadar iki prototipi başarıyla üretilen ve 27 Nisan-1 Mayıs günleri arasında TEKNOFEST 2023 kapsamında Atatürk Havalimanı’nda milletle buluşacak olan Bayraktar Kızılelma’nın geliştirme ve üretim faaliyetleri devam ediyor. 2024 yılında milli insansız savaş uçağının seri üretimine geçilmesi planlanıyor.

3
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Bayraktar Kızılelma, TEKNOFEST 2023’e uçarak geldi.. Atatürk Havalimanı’na indi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir