Kiralık kasadan çıkan Yazıcıoğlu itirafı: Helikopterdeki GPS’i yok ettim

featured

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast için giden ekipte yer alan Aydın Özsıcak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldüğü helikopterin enkazından GPS cihazını alarak yok ettiğini itiraf etti.

İtiraflar, FETÖ’nün Elazığ imamı, avukat Mustafa Atalar’ın Bank Asya’da kiraladığı bir kasada bulundu.

Özsıcak’ın el yazısıyla yazdığı notlarda, helikopter enkazında arama yaptıkları, GPS cihazını aldığı sonra da yok ettiği yazılı.

Kasada bulundu

Bu itiraflar, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında 21 Nisan 2017’de ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında Bank Asya’nın Elazığ Şubesi’nde Mustafa Atalar tarafından kiralanan kasada arama yapıldı ve 5 sayfadan oluşan el yazısıyla hazırlanan bir dilekçe bulundu.

Dilekçe görevliler tarafından tutanakla kayıt altına alındı.

Suikastçı asker, FETÖ imamı avukatın müvekkili

Kasa, FETÖ’nün Elazığ yapılanmasının önde gelen isimlerinden biri olan Mustafa Atalar’a aitti.

Dilekçeyi yazan isim ise Atalar’ın müvekkili Aydın Özsıcak’tı.

Özsıcak, 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast yapmak üzere Marmaris’e giden askerlerden biri.

Aynı zamanda Özsıcak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun da hayatını kaybettiği helikopterin enkazına giderek kritik parçaları söken kaza kırım ekibinin bir üyesi.

İkinci helikopter için görevliydi

Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının arama-kurtarma çalışmaları sırasında düşen ikinci askeri helikopter için yapılacak çalışmalarda görevlendirilen Özsıcak bu dilekçesinde görevi olmamasına rağmen Yazıcıoğlu’nun öldüğü helikopter enkazına gidip helikopterden parçalar aldığını bu dilekçede itiraf etti.

”Tabur komutanı ile birlikte saat 11.00-12.00 civarı 7-8 kişilik bir ekiple sivil enkazın olduğu yere gittik. Bizim oraya gitmemize engel teşkil edecek tedbir alınmamış, kendi haline terk edilmişti. Enkazı kurcalamayan kalmamıştı. Enkaz bizden uzak olmasına rağmen arama faaliyetleri sırasında kaldırılıp itmekten bizim enkaza yaklaşmıştı” diyen Özsıcak, ”İncelemeye başladık. Sol taraftaki tek sağlam kalan kapağı açarak içindeki malzemeler dışarı çıkartıldı. (…) Gerekirse ‘kokpiti söküp götürelim’ diye düşündük. Zaman alacağı için vazgeçtik. Sol bölme içindeki malzemeler alınarak gerekirse sivil havacılığa yazıyla gönderilebileceğini tabur komutanı söyledi. Malzemeleri aşağıya götürdük” ifadelerini kullandı.

Independentturkish’ten Cihat Arpaçık’ın haberinin devamı için tıklayınız

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kiralık kasadan çıkan Yazıcıoğlu itirafı: Helikopterdeki GPS’i yok ettim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir