Haberler

Kimse ne olduğunu anlayamadı! Aniden rotadan çıktı! Yolcu uçağı ile bağlantı koptu

ABD'nin başını çektiği 26 NATO ülkesinin savaş oyununda ilk tehlikeli yakınlaşma gerçekleşti, on binlerce askerin yer aldığı son çeyrek asrın en büyük gerilim hattı binlerce kilometrelik bir alana yayıldı.

ABD’nin başını çektiği 26 NATO ülkesinin savaş oyununda ilk tehlikeli yakınlaşma gerçekleşti, on binlerce askerin yer aldığı son çeyrek asrın en büyük gerilim hattı binlerce kilometrelik bir alana yayıldı.

Karadeniz kıyısındaki Romanya ve Bulgaristan’dan havalanan helikopterlerin ardından, bu kez Rus medyası bir ABD insansız hava aracının Rusya ordusuna ait savaş gemisine yaklaştığını yazdı.

Rusya lideri Vladimir Putin, 2014 yılında el koyduğu Kırım çevresinde Ukrayna ve Batılı ülkelere geçtiğimiz ay büyük bir gözdağı verdi, birçok savaş gemisini de Defender Europe 21 tatbikatına karşılık Karadeniz’de bıraktı.

ABD’ye ait stratejik drone RQ-4 Kırım yakınlarındaki bir Rus savaş gemisinin çevresinde görüldü. Yerel medyadaki haberlere göre, ABD keşif drone’u Rus hava savunma savunma sistemleri tarafından tespit edildi.

ABD’nin Estonya’da Rusya sınırına 100 kilometre mesafedeki Tapa üssünden füzeler ateşlemesi ise, beklendiği gibi Moskova’yı kızdırdı. Kremlin’e yakın medya, füzelerin doğrudan Rusya’ya karşı fırlatıldığını savundu.

 

BALTIK DENİZİ ÜSTÜNDE GERİLİM

Defender Europe 21 için Estonya’ya iniş yapan İtalyan F-35 jetleri ise, ilk kez Baltık Denizi üzerinde Rus savaş uçaklarıyla karşı karşıya geldi. Rus ordusu, F-35’lerin önünü Su-35’le kesmeyi denedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu