KIbrıs’a S-200 füzesi düştü

featured

KKTC’de dün gece yarısından sonra kime ait olduğu bilinmeyen bir cisim düştü, bunun İHA veya füze olduğunu düşünen yerli halk ne olduğunu anlayamadı. Düşen cismin havada patlayarak dağılması da merakları daha da arttırdı. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da yaşanan bu olayla ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Ayrıca düşen cisim yalnızca yerel haber kaynaklarında değil ulusal ajanslarda da büyük çapta yer buldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkın tarafından anlaşılamayan cisim hakkında yetkili mercilerden açıklama geldi. Ulaştırma Bakanı Kudret Özersay, düşen hava aracının çok büyük ihtimalle insansız hava aracı olduğunu açıkladı. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da insansız hava aracının TSK’ya ait olmadığını ifade etti. Patlama ve düşen parçalar can ya da mal kaybına yol açmadı. İlk incelemede, düşen parçalar üzerinde Rusça yazılar olduğu görüldü.

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’ya yarısından hemen sonra henüz kime ait olduğu bilinmeyen bir insansız hava aracı (İHA) ya da füze düştü. Havada patlayarak dağılan araçta yapılan ilk incelemede, füze ya da insansız hava aracı olduğu düşünülüyor. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Bize ait (Türk silahlı kuvvetleri) bir füze ya da araç değil, askeri bir araç” açıklaması yaptı.

Suriye’de dün gece yaşanan İsrail saldırısı ve Suriye füzelerinin karşılık vermesi, “Suriye füzesi mi? sorularına yol açtı.

KKTC’de paniğe yol açan havada patlama Lefkoşa’nın kuzeyinde Beşparmak dağlarının eteklerinde meydana geldi.

Alevler içinde düşen parçalar küçük çaplı yangına yol açtı.

KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI’DAN AÇIKLAMA

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da olay yerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Cumhurbaşkanı Akıncı patlama ile ilgili, “Büyük bir parça üzerinde yapılan inceleme büyük ihtimal füze olabileceğini gösteriyor. Görgü şahitleri havada patladığını söylediler. Tek tesellimiz meskun mahale düşmemesi. Son derece önemli bir hadise. Komutanlarla konuştuk, ülke dışından gelen bir cisim bilgisi var. Gün ışıyınca daha iyi anlayacağız. Bu hadise barış ve huzurun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
KIbrıs’a S-200 füzesi düştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir