Katar’daki şubemiz yüzde 100 ASELSAN’a ait

featured

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN’ın Katar tarafından satın alındığına dair iddiaları sosyal medya hesabından açıklamayla yanıt verdi. Görgün,”Sözü geçen ASELSAN QSTP-B adlı Katar’daki şubemiz %100 ASELSAN’a ait olup 19 Ocak 2021 tarihinde KAP’ta ilan edilmiştir.” dedi.

Prof. Dr. Haluk Görgün, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ASELSAN’ın Katar’a satıldığı hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Görgün, “Türk milletinin göz bebeği ASELSAN, küresel bir Türk şirketi olarak, 12 farklı ülkede aktif faaliyet göstermekte, 73 ülkeye ihracat yapmaktadır.” açıklamasını yaptı.

Prof. Dr. Haluk Görgün’ün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Türk milletinin göz bebeği ASELSAN, küresel bir Türk şirketi olarak, 12 farklı ülkede aktif faaliyet göstermekte, 73 ülkeye ihracat yapmaktadır. Global pazarlarda faaliyet yürüten şirketimiz, yurt dışında da açtığı ofislere verdiği ismini ve markasını tescil faaliyetleri ile korumakta ve bunu rutin bir uygulama olarak gerçekleştirmektedir. Sözü geçen ASELSAN QSTP-B adlı Katar’daki şubemiz %100 ASELSAN’a ait olup 19 Ocak 2021 tarihinde KAP’ta ilan edilmiştir. Millî değerlerimizi yıpratmak yanlıştır, milletimize haksızlıktır. ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki süreçlerimiz başlatılmıştır.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Katar’daki şubemiz yüzde 100 ASELSAN’a ait

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir