1. Haberler
  2. Gündem
  3. Katar Havayolları kargo uçağını kiraya verdi

Katar Havayolları kargo uçağını kiraya verdi

featured
Uçuş yasakları en çok Körfez bölgesinin ödüllü havayolu şirketi Qatar Airways’i etkiledi. Şirket zaman zaman ek kapasitesini farklı havayollarına yaptığı kiralama operasyonları ile değerlendiriyor.

Katar Havayolları, geçtiğimiz gün yaptığı anlaşma ile filosundaki Boeing 777F tipi kargo uçağını Air France’a kiraladı. Havacılıkta ‘dry lease’ olarak adlandırılan metotla kiralanan uçak, Air France uçuş ekipleri tarafından uçurulacak. ‘Wet lease’ olarak adlandırılan metotta ise şirket uçağı uçuş ekipleri ile kiralıyor.

Kiralama sürecinde Air France’ın Boeing 777F kargo uçakları Singapur’da büyük bakıma girecek. Bu işlem, Air France’in Singapur’daki bakım merkezinde yapılacak. Dokuz yıl önce Air France 777F projesinin ilk müşterisi olmuştu. Havayolu uçakları yoğun olarak kargo operasyonlarında kullanıyor.

THY’YE 3 777F TESLİM EDİLECEK

Türk Hava Yolları geçen yıl filosuna uzun menzil ve yüksek kapasitede kullanmak üzere Boeing 777F tipi uçak almıştı. Gövde altı ile birlikte 777F toplam 102 ton kargo taşıyabiliyor. Uçağın menzili ise 9 bin 200 kilometre. Bu yıl Boeing THY’Ye 3 adet 777F daha teslim edecek.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Katar Havayolları kargo uçağını kiraya verdi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir