Karadeniz’de savaş korkusu yayılırken Rusya yeni silahı dünyaya gösterdi! S-70 Okhotnik…

featured

Rusya ile Ukrayna arasında tansiyon yükselmeye devam ederken yeni silahı tüm dünyaya gösterdiler. Karadeniz’de Fransız savaş gemisinin peşine düşen, Ukrayna sınırına yeni birlikler gönderen Rusya lideri Vladimir Putin ABD ve NATO’yu derhal görüşmeye çağırdı. Rus ordusu ise, yeni silahının görüntülerini yayınladı.

Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilimde yeni gelişmeler yaşanıyor. Süper güç müttefiki Çin’in lideri Xi Jinping’le Ukrayna krizini bugün masaya yatıracak Putin, ABD ve NATO’dan Moskova’ya yeni güvenlik garantileri verilmesini istiyor.

Vladimir Putin’in talep ettiği garantiler, Ukrayna gibi komşu ülkelere silah konuşlandırılması ve NATO’nun doğuya doğru genişlemesinin durdurulmasını içeriyor.

Donbas’taki Rus isyancılara karşı Ukrayna ordusunun silahlı insansız hava aracı (SİHA) kullandığını kaydeden Putin, aynı zamanda Kiev yönetiminin NATO üyeliğine de şiddetli bir şekilde karşı çıkıyor.

SU-57 İLE BİRLİKTE UÇABİLİYOR

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksey Krivoruçko, Chkalov Novosibirsk Havacılık Fabrikası’nda (NAZ) en yeni Rus insansız saldırı uçağı S-70 ‘Okhotnik’in ilk uçuş modelinin kullanıma sunulduğunu söyledi.

NAZ’daki devlet savunma düzeninin ilerlemesini kontrol eden Krivoruçko, Avcı anlamına gelen Okhotnik’in piyasaya çıkışını ve ikinci uçuş prototipinin montaj sürecini de denetledi.

Rus bakan yardımcısı, “SİHA’nın kullanıma sunulması, ürünün bir bütün olarak montajının tamamlandığı, uçağın gereksinimlerine uygun olarak gerekli tüm araç üstü ekipmanla donatıldığı ve ilk uçuşa hazırlık için karmaşık yer testlerine geçişin başladığı anlamına geliyor” dedi.

Öte yandan, devlete ait olan Rostec şirketinin genel müdürü Sergey Çemezov, Okhotnik’in yeteneklerinin artırılması için yeni bir yer kontrol noktası oluşturulduğunu da söyleyerek, “Prototipler üzerinde test edilen teknolojiler, hem insanlı hem de insansız diğer gelecek vaat eden uçak sistemlerinin oluşturulmasında kullanılacak” diye konuştu.

United Aircraft Corporation (UAC) Genel Müdürü Yuri Slyusar ise, radara yakalanmayan S-70’in temelinde, geleceğin insansız sistemlerinin geliştirilmesi için büyük bir potansiyel yattığını kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Karadeniz’de savaş korkusu yayılırken Rusya yeni silahı dünyaya gösterdi! S-70 Okhotnik…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir