Kamerun’da 11 kişiyi taşıyan uçak düştü; Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi

​Kamerun’da dün havalimanından kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra ormanlık alana düşen uçaktaki 11 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

featured

Kamerun’da 11 kişiyi taşıyan küçük bir yolcu uçağının kalkıştan kısa bir süre sonra düştüğü, olay yerine kurtarma ekiplerinin sevk edildiği belirtildi.

Kamerun Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, dün Yaounde Nsimalen Uluslararası Havaalanı’ndan kalkan 11 kişinin bulunduğu küçük bir uçağın kalkıştan kısa bir süre sonra başkent Yaounde’nin yaklaşık 150 kilometre kuzeydoğusunda ormanlık bir araziye düştüğü belirtildi.

Bakanlık açıklamasına göre, Yaounde-Belabo seferini yapan uçak kuleyle irtibatı kaybetti ve daha sonra enkazı ormanlık alanda bulundu. Kazanın ardından olay yerine kurtarma ekiplerinin sevk edildiği belirtilirken, kazada ölü ya da yaralı olup olmadığına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kazanın nedeni henüz bilinmezken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kamerun’daki kazada 11 kişinin cenazesine ulaşıldı

Kamerun’da dün havalimanından kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra ormanlık alana düşen uçaktaki 11 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Kamerun’un başkenti Yaounde’de bulunan Nsimalen Havalimanı’ndan dün kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra Nanga-Eboko bölgesinde ormanlık alana düşen uçaktakilerin cesetleri bugün bulundu. Yaounde’nin yaklaşık 200 kilometre kuzeyinde bulunan Nanga-Eboko bölgesindeki ormanlık alana düşen uçağı arama çalışmaları tamamlandı.

ÖLENLER PETROL ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN İŞÇİLERDİ

Kamerun Petrol Taşımacılığı Şirketine ait işçilerin olduğu uçakta bulunan 11 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Uçağın kara kutusunu arama çalışmaları devam ediyor. Kazanın sebebi henüz bilinmiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
Kamerun’da 11 kişiyi taşıyan uçak düştü; Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir