Türk Hava Yolları

Kabin memuru adayları da çevrimiçi sınavla işe alınacak

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz dönemlerde kokpit ekibi alımlarında kullanılan çevrimiçi sınav sistemini kabin memuru alımlarında kullanmaya başladı.

Türk Hava Yolları tarafından Temmuz ayında yapılan duyuruyla, yıl sonuna kadar 1000 kabin memuru alımı yapacaklarını duyurmuştu. THY Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak tarafından yapılan duyurudan kısa süre sonra THY resmi internet sitesinden kabin memuru alım ilanı yayınlandı. Başvurusu kabul edilen kabin memuru adayları için kokpit personeline uygulanan DynED üzerinden sınva yapılacak.

Adaylar, geçtiğimiz dönemlerde yazılı ve sözlü olarak THY Uçuş Eğitim Başkanlığı’nda gerçekleştirilen sınavlara artık ev ortamından çevrimiçi olarak katılıyor.

Başvurusu kabul edilen kabin memuru adaylarına gönderilen bilgilendirme mesajında konuyla alakalı olarak şu ifadeler kullanıldı:

“İlk aşamada uygun bulunan adaylara, İngilizce ve Yetenek Testi uygulaması “Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE)” firması tarafından e-posta yoluyla 10.09.2018 Pazartesi – 14.09.2018 Cuma günleri arasında gönderilecektir. • Tarafınıza “[email protected]” mail adresi üzerinden gönderilecek e-postada, uygulamaya erişim sağlanacak link, gerekli diğer bilgi ve yönlendirmeler yer alacaktır. • Ingilizce ve Yetenek Testi uygulaması online olarak sadece masaüstü ve laptop bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilmelidir. (Uygulamaya cep telefonu üzerinden erişini yapılmamalıdır.) “

Etiketler

Hava Haber

Türkiye ve Dünya'daki tüm havacılık haberleri ile savunma sanayindeki gelişmeler bu portalda.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı