Kabin memurlarının yarısı tacize uğruyor

featured
service

Almanya’da kabin memurlarının yarısı tacize uğradığı iddia edildi. Alman Bağımsız Kabin Personeli Örgütü (UFO), Alman havayollarında çalışan kabin personelinin yüzde 50’sinin iş yerinde cinsel tacize uğradığını iddia etti.

Alman Bağımsız Kabin Personeli Örgütü (UFO) yayınladığı raporda kabin personelinin yüzde 50’sinin iş yerinde cinsel tacize uğradığını iddia etti. 30 bin çalışanın kayıtlı olduğu Bağımsız Kabin Personeli Örgütü (UFO)’nun raporunda iş yerinde tacize uğrayan personelin taciz olaylarının yüzde 45’inin uçakta amirleri tarafından, yüzde 25’inin ise yolcular tarafından gerçekleştiğini belirledi.

UFO Politika sorumlusu Sylvia Gassner, tacize uğrayanların şikayetlerini soruşturan kişilerin de tacizcilerden olduğunu, yapılan şikayetlerin yüzde 50’lik bir bölümü herhangi bir sonuca varılmadan dosyanın kapandığını, bunun için de mağdurların korunması için olayları araştıranların da yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Gassner, tüm hava yolu şirketlerinin taciz olaylarının önlenebilmesi için çalışma başlatılmasının elzem olduğunu bildirdi.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kabin memurlarının yarısı tacize uğruyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.