Kabin memurları en çok bu konuda zorlanıyor

featured

Uçakta uçuş güvenliği açısından çok önemli rol oynayan kabin görevlileri her gün yüzlerce farklı yolcu ile karşılaşıyor. Yolcuların rahat bir yolculuk yapması için emek veren hosteslerin de zaman zaman sabrı tükeniyor.

Kabin görevlileri Reddit’te yolculukları sırasında karşılaştıkları en iğrenç olayları paylaştılar.

Bir kabin görevlisi “Sizi temin ederim, zamanın %90’ında gördüğünüz sıvı su değil çiş oluyor.” dedi. “Tuvaletler genellikle iğrenç durumda oluyor ve ancak uçak tam bir güzergahı tamamladığında iyice temizleniyor. Bu da dünyanın bir ucundan diğerine gidene kadar uçakta tuvalete giden 200 yolcu demek. 12 saatlik uçuşun sonunda nasıl görünüyor tahmin edin…”

Uçaklarda yüzlerce yolcu için yalnızca birkaç tane minik tuvalet bulunuyor. Yani midesi bulanmaya başlayan yolcular her seferinde tuvalete yetişemiyor.

Bir kabin görevlisinin paylaştığı hikaye şöyle:

“21 yaşında erkek bir yolcu arkadaki mutfağa geldi, her tarafa iki defa kustu sonra tuvalete girmeye çalışırken uçağın kapısı da bu felaketten payını aldı. Tuvalete girdi ve kusmaya devam etti.”

“Başka bir uçuş sırasında da bir adam dehşet ishal olmuş, klozeti tıkamış. Sonuç olarak tuvaleti su bastı ve koridordaki halıyı da sırılsıklam etti. Ortaya çıkan leş koku yüzünden uçak farklı bir yere indirildi.”

“İnsanlar uçakta genelde tiksindirici davranışlar sergiliyorlar. Bir keresinde bir koltuğun altında kaka buldum. Uçaklar iki uçuş arasında temizleniyor (en azından benim çalıştığım firma böyle) ama düşünsenize eşyalarınızı koltuğunuzun her tarafına koyuyorsunuz.”

Seyahat sırasında insanların midesinin bozulması çok normal, bu yüzden her yerde kusmuk olma ihtimali var. Bu sefer bir yolcunun anlattığı hikaye şöyle:

“Uçağa bindim ve bir anda kendimi garip hissetmeye başladım. Bir bakmışım lavabonun her yerine kusuyorum. İşim bittiğinde klozetin dışında, içinde olduğundan daha fazla kusmuk vardı. O da yetmezmiş gibi biraz da üstüme kusmuşum, yanımda oturan zavallı yolcular tüm uçuş boyunca o kokuyu çekmek zorunda kaldılar.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kabin memurları en çok bu konuda zorlanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir