Pegasus

İzair resmen Pegasus’un

İzmirli iş adamlarınca kurulan daha sonra Pegasus Havayolları tarafından hisseleri satın alınan İzair için Sermaya Piyasa Kurulu (SPK) onay verdi.

İzmirli iş adamlarınca kurulan daha sonra Pegasus Havayolları tarafından hisseleri satın alınan İzair için Sermaya Piyasa Kurulu (SPK) onay verdi.

İzair, Serbest Piyasa Kurulu (SPK) onayıyla resmen Pegasus bünyesine katıldı. Birleşme ile ilgili Pegasus Kamuyu Aydınlatma Platformu’na resmi açıklama yaptı.

İşte Pegasus tarafından yapılan o açıklama:

“04.09.2018 tarihli özel durum açıklamamızda duyurulan birleşme başvurusu için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onayı 19.09.2018 tarihinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun birleşme işlemine ilişkin duyuru metni ve birleşme kapsamında artırılacak sermaye hakkında düzenlenen ihraç belgesi için onayı ise 08.11.2018 tarihinde alınmıştır. Konu ile ilgili olarak 08.11.2018 tarih ve 2018/49 sayılı Sermaye Piyasası Kurulu bülteninde yer alan duyuru içeriği aşağıda aktarılmıştır:

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.(Pegasus)’nin sermayesinin %98,63’üne ve oy haklarının %99,24’üne sahip olduğu IHY İzmir Havayolları A.Ş.(İzAir)’ni devralması suretiyle gerçekleştireceği kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine ilişkin olarak hazırlanan duyuru metnine ve Pegasus’un artırılacak sermayesini temsil eden paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesine Kurulumuzca onay verilmesi ile esas sözleşmesinin sermaye maddesinde yapılacak değişikliğe ilişkin tadil metnine Kurulumuzca uygun görüş verilmesi uygun görülmüştür.”

İLGİLİ HABER:
Pegasus uçağında yangın ikazı paniği
Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close