İşte SHGM’nin 2019 hizmet tarifesi

featured

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), havacılık sektörüne sunduğu hizmetlerden aldığı ücretleri içeren ‘2019 Yılı Hizmet Tarifesi’ni yayımladı.

[button color=”orange” size=”big” link=”https://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/kurumsal/hizmet_tarifesi/2019_Yili_Hizmet_Tarifesi.pdf” icon=”” target=”true” nofollow=”false”]SHGM tarafından yayımlanan ‘2019 Yılı Hizmet Tarifesi’ne ulaşmak için TIKLAYIN[/button]

Konuya ilişkin resmi bir açıklama yayınlayan SHGM yeni hizmet tarife hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Ruhsatlandırma, yetkilendirme, tescil, izinlendirme gibi faaliyetler başta olmak üzere sivil havacılık sektörüne sunulan hizmetler için Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4) 446 ncı maddesi hükümlerine göre hazırlanan  Hizmet Tarifesi, 1 Ocak 2019 tarihinden  itibaren geçerli olacaktır.

Genel Müdürlüğümüzce sunulan hizmetlerin fiyatları, bir önceki yıl  fiyatları esas alınarak düzenlenmiş ve herhangi bir artış yapılmamıştır. SHGM hizmet tarifesi bedellerini geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da artırmayarak, havacılık sektörünün büyümesine destek sağlamaya devam etmektedir. Ücret tarifesinde formatsal düzenlemeler yapılarak daha basit ve anlaşılır hale dönüştürülmüş ve dipnotlar yeniden düzenlenmiştir.

Havacılık işletmelerine ve ilgililere duyurulur.”

Yapılan düzenlemelerle bir çok hizmette ücret artışına gidildiği görüldü.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İşte SHGM’nin 2019 hizmet tarifesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir