İşte 2018 YAŞ’ta terfi alan havacı generaller

featured

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı’nda alınan kararları açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anıtkabir ziyaretinde ifade ettiği gibi toplantının Türkiye’nin kritik sınamalarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde gerçekleştirildiğini vurguladı.

“9 GENERAL/AMİRAL BİR ÜST RÜTBEYE YÜKSELTİLDİ”

Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) büyük bir özveriyle, profesyonellik ve kahramanlıkla yürüttüğü mücadelenin devamı mahiyetinde terfilerle ilgili kararların alındığını aktaran Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplantıda, TSK’de görevli general, amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş haddinden emekliye sevk edileceklerin durumları görüşülmüş, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla da karara bağlanmıştır. 30 Ağustos 2018 tarihinden geçerli olmak üzere 9 general/amiral bir üst rütbeye, 41 albay ise general/amiralliğe yükseltildi. 13 generalin görev süreleri bir yıl, 383 albayın görev süreleri ise iki yıl süreyle uzatılmıştır. 30 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla 12 general/amiral kadrosuzluktan emekliye sevk edilmiştir. Hâlen 215 olan general ve amiral sayısı 30 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla 244 olacaktır. 30 Ağustos 2018 tarihinden geçerli olmak üzere Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal oramiralliğe, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel orgeneralliğe terfi ettirildi” dedi.

HAVA KUVVETLERİ’NDE TERFİLER

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda bu yıl Tuğgeneral Rafet Dalkıran Tümgeneralliğe terfi ettirildi. Albay rütbesinden tuğgeneralliğe ise Hv. Plt. Kur. Albay Ergin Dinç, Hava Pilot Albay Ali Özmen, Hava Pilot Albay Tansel Çokuysal, Hava Pilot Albay Ali Öztürk, Hava Seyrüsefer Albay Selim Karsavuranoğlu, Hava Uçakbakım Albay Rasim Yalınbaş, Hava Piyade Albay Alparslan Yücel Soysal, Hava Personel Albay Orhan Gürdal terfi ettirildi.

 

Kaynak: www.kokpit.aero

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İşte 2018 YAŞ’ta terfi alan havacı generaller

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir