1. Haberler
  2. Gündem
  3. İstanbul’un en büyük rakibi Pekin

İstanbul’un en büyük rakibi Pekin

featured

New York Times gazetesinde dünyanın en büyük havalimanı projelerinin değerlendirildiği bir makale yayınlandı. Makalede havayoluna artan talebi karşılamak için dünyanın birçok ülkesinde küçük-büyük birçok projenin devam ettiği, İstanbul Havalimanı’nın bu projelerden en büyüğü olduğuna vurgu yapıldı.

İSTANBUL’UN EN BÜYÜK RAKİBİ PEKİN DAXİNG HAVALİMANI OLACAK

Makalede,tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacağı belirtilen İstanbul Havalimanı’nın gelecekteki rakibinin inşası halen süren Pekin Daxing Havalimanı olacağına dikkat çekildi. Geleceğin devasa havalimanlarında teknolojinin bütün imkanlarından yararlanıldığının görüleceği ifade edilen makalede şu ifadeler dile getirildi:

“Hava yolculuğunun dünya çapında popülerliği artarken küresel havacılık sistemi bu büyümeyi devam ettirebilmek için devam etmek için büyük ve küçük projeleri hayata geçiriyor. Hava trafiği önümüzdeki 17 yıl içinde iki katına çıkacak. Teknolojik yenilikler yolcuların çok büyük terminal binalarında daha hızlı ve verimli bir şekilde gezinmesine yardımcı olacak.

TÜM DÜNYADA HAVALİMANLARI GELİŞİYOR

İstanbul ve Pekin, şu anki çalışmalarda daha yüksek profilli projelerden ikisi olsa da, dünya çapındaki havalimanları da talebe ayak uydurmak için iyileştirmeler yapıyor. New York’ta Los Angeles ve La Guardia esasen yeniden inşa edildi. Yakın gelecekte John F. Kennedy de revize edilecek. Londra’nın Heathrow’u üçüncü bir pist inşa etmeye başlıyor ve Amsterdam da benzer bir proje üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki yıllarda, Berlin on yıldan uzun bir süredir devam eden havalimanı hizmete girecek.  Sydney de yeni bir havalimanı için bir plan hazırladı.”

 

Kaynak: New York Times
0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul’un en büyük rakibi Pekin
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir