İstanbul’u soğuk hava dalgası vuracak: THY’den iptaller gelmeye başladı

Kuzeyden gelen soğuk hava kütlesinin İstanbul'da önümüzdeki günlerde etkili olması bekleniyor. Uzmanlar perşembe gününden itibaren 5 gün kentte kar yağışının etkili olabileceğini söyledi. Vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi.

featured

Kuzeyden gelen soğuk hava kütlesinin İstanbul’da önümüzdeki günlerde etkili olması bekleniyor. Uzmanlar perşembe gününden itibaren 5 gün kentte kar yağışının etkili olabileceğini söyledi. Vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi.

THY Sabiha Gökçen seferlerini iptal etti

Beklenen soğuk hava nedeniyle Türk Hava Yolları bazı uçak seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. THY’den yapılan açıklamada, “Yolcularımızın dikkatine; 10 Mart tarihinde beklenen hava muhalefeti nedeniyle İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanları kalkışlı/varışlı bazı seferlerimiz iptal edilmiştir. Seferi iptal olan yolcularımız uçuş saatine kadar web sitemiz, mobil uygulamamız ve +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden değişiklik veya iade işlemlerini tamamlayabilirler.” denildi.

Bugün yurdun doğu kesimlerinin parçalı bulutlu diğer yerlerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar yağmur, yer yer sağanak şeklinde olacak.

Salı günü, ülke genelinin tamamında yağış beklenirken, yağışlar iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacak.

5 gün kar etkili olacak

Yağışlarla birlikte hava sıcaklarının da azalması bekleniyor. Perşembe gününden itibaren gelecek hafta pazartesi gününe kadar kar yağışının aralıklarla İstanbul’da etkili olacağı belirtiliyor.

Bu hafta cuma gününden itibaren ise sıcaklıkların eksi derecelere kadar düşmesinin beklendiğini ifade eden Çelik, “Balkanlar ve Karadeniz üzerinden Sibirya kaynaklı bir soğuk hava kütlesi güneye doğru hareket edecek” dedi.

Kar fırtınası mı geliyor?

Hava Tahmin Uzmanı Çelik, Balkanlar ve Karadeniz üzerinden Sibirya kaynaklı bir soğuk hava kütlesinin güneye doğru hareket edeceğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
3
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul’u soğuk hava dalgası vuracak: THY’den iptaller gelmeye başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir