İstanbul’dan kalkan uçakta kabus: Sistem kilitlendi, yolcular bayıldı!

29 Ekim'de İstanbul-Erbil seferi yapması planlanan uçakta yaşanan teknik sorun nedeniyle yolcular bir saat uçakta mahsur kaldı. Uçak kapıları açılmayınca içerdeki yolculardan bazıları panik ve oksijen yetersizliğinden baygınlık geçirdi.

featured

İstanbul Havalimanı’nda 29 Ekim akşamı 21:30’da Erbil’e sefer yapması planlanan Fly Baghdad şirketine ait uçak hareket öncesi teknik bir nedenle uçamadı.

Yolcuların içerisinde olduğu anda kapıların kilitlenmesi, havalandırma sistemi ve elektriğin kesilmesi bir çok yolcunun fenalaşmasına neden oldu.

Uçaktaki yolculardan Xesro Albana “Uçak normalde saat 21:30’da kalkması gerekiyordu ama saat 23:00’da uçağa alınmadık. Daha sonra birden uçaktaki ışıklar çalışmadı ve kapılar kilitlendi. Bir saat kadar uçakta kilitli kaldık. Oksijenin azalmaya başlamasıyla yolcular bağırmaya başladı. Yolcuların birkaçı fenalık geçirmesine rağmen kapıları uzun süre açmadılar” şeklinde konuştu.

Albana, uçak mürettebatının kapıyı açtıktan sonra yolcuların inmesi için merdiven getirmediğini ve bir süre daha uçakta beklemelerini istediklerini, ardından yolculara başka bir uçakla Erbil’e dönmelerini söylediğini belirtti.

Uçak mürettebatının da yolculara uçakta bir teknik arıza yaşandığını aktardığı bildirildi.

Rudaw’ın haberine göre Uçakta bulunan yolcuların bazılarının 03:30 seferli başka bir uçakla Erbil’e döndükleri, bazılarının ise yaşadıkları korku nedeniyle uçağa binmeyerek İstanbul’da kaldığı öğrenildi.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
İstanbul’dan kalkan uçakta kabus: Sistem kilitlendi, yolcular bayıldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir