İstanbul’dan Kazablanka’ya giden uçak Roma’ya acil iniş yaptı… Polisle yolcular arasında arbede çıktı

featured

İstanbul’dan Fas’ın Kazablanka şehrine giden Pegasus Havayolları PC651 sefer sayılı uçağında bir kez daha sahte hamile yolcu krizi yaşandı.

8.5 aylık hamile olduğunu ve doğum sancılarının başladığını iddia eden yolcuya uçakta bulunan üç doktor müdahale etti. Doktorlar olası bir doğuma yardımcı olmak isterken uçağın kaptan pilotu da Sardinya Adası üzerindeki uçağın rotasını Roma’ya çevirdi.

AirportHaber yazarı Murat Herdem’in sosyal medya hesabından duyurduğu habere göre, uçak Roma’ya indikten sonra bir önceki olayda olduğu gibi yolcuların aprona kaçmaması için trolleylerle ön kapı ve kokpit girişi kapatıldı. Sağlık ekipleri ve polis uçağa davet edildi.

Bu sırada aynı şekilde taşkınlık yapan yolcularla polis arasında arbede çıktı. Polis, elektro şok tabancaları kullanarak yolcuları etkisiz hale getirmeye çalıştı. Göçmenler bu sırada yolcuları ve kabin ekiplerini tehdit etti. Faslı göçmenlerin ikinci sahte doğum planı böylece başarısızlıkla sonuçlandı. Uçak bir süre sonra Kazablanka seferine devam etti.

Kaynak: Murat Herdem – AirportHaber

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul’dan Kazablanka’ya giden uçak Roma’ya acil iniş yaptı… Polisle yolcular arasında arbede çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir