İstanbul’da mevsimin ilk karı düştü… Taksim beyaza büründü… Meteoroloji’den 45 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji, soğuk ve yağışlı havalara karşı peş peşe uyarılarda bulunmuştu. Uyarılarından ardından birçok kent beyaza bürünürken, İstanbul'da da kar yağışı başlad

featured

Meteoroloji, soğuk ve yağışlı havalara karşı peş peşe uyarılarda bulunmuştu. Uyarılarından ardından birçok kent beyaza bürünürken, İstanbul’da da kar yağışı başladı. Gece boyunca yağan yağmur, sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu raporunu yayınladı…

İstanbul'da kar ve fırtına etkili oldu

İstanbul’da sabah saatlerinde özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Bazı ilçelerde lapa lapa yağan kar, araçların üzerini beyaza bürüdü. Mevsimin ilk karı ile birlikte heyecanlanan vatandaşlar ise bu anları görüntüledi. Taksim Meydanı’nda lapa lapa yağan kar, unutulmaz görüntüler oluşturdu. Kentin bazı ilçelerinde sulu kar şeklinde süren yağış, bazı ilçelerinde ise kar yağışı şeklinde devam ediyor.

METEOROLOJİ HAFTALIK RAPORU YAYINLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yayınlanan raporda; yurt genelinde soğuk hava dalgası salı gününe kadar devam edecek. Çarşambadan itibaren tekrardan yurt genelinde yağışlı havada dalgası etkili olacak. Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde yağışla birlikte azalacağı, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri altına düşeceği ancak Salı gününden itibaren tekrar artacağı tahmin ediliyor.

45 İLE SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Öte yandan Meteoroloji’nin bugün için yayınladığı raporda 45 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi. Yurt genelinde çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege ve İç Anadolu’nun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli, Bursa ve Bilecik’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul’da mevsimin ilk karı düştü… Taksim beyaza büründü… Meteoroloji’den 45 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir