İstanbul’da kar yağışı başladı…. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın! (Meteorolojiden sarı kodlu uyarı)

İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı. Anadolu Yakası'nda Beykoz, Çamlıca, Pendik, Çekmeköy ve Kartal'da etkisini gösteren kar yağışı Avrupa Yakası'nda ise Silivri, Beylikdüzü ve Çatalca'da etkili oluyor. İstanbul için sarı kodlu uyarı yapan Meteoroloji, kar yağışının bu akşam etkisini artıracağını duyurdu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Saat 17.00'den itibaren zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım." uyarısında bulundu. Saat 18.00'den itibaren de motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelere trafiğe çıkış yasağı geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da kar yağışına karşı alınan tedbirleri açıkladı.

featured

İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı. Anadolu Yakası’nda Beykoz, Çamlıca, Pendik, Çekmeköy ve Kartal’da etkisini gösteren kar yağışı Avrupa Yakası’nda ise Silivri, Beylikdüzü ve Çatalca’da etkili oluyor. İstanbul için sarı kodlu uyarı yapan Meteoroloji, kar yağışının bu akşam etkisini artıracağını duyurdu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Saat 17.00’den itibaren zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım.” uyarısında bulundu. Saat 18.00’den itibaren de motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelere trafiğe çıkış yasağı geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da kar yağışına karşı alınan tedbirleri açıkladı.

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul’a giriş yapan kar yağışı Çekmeköy, Pendik, Silivri, Kartal, Beylikdüzü, Çatalca ve Çamlıca’da etkili oluyor.

Silivri’de beklenen kar yağışı sabah saatlerinde başladı. Kar yağışı özellikle Danamandıra, Kadıköy, Çayırdere mahallelerinde etkili oldu.

Öte yandan kar yağışı Üsküdar’da Çamlıca Tepesi’nde etkisini gösterdi. Kar yağışının ilerleyen saatlerde etkisini arttırması bekleniyor.

Pendik, Çekmeköy ve Beykoz’un yüksek kesimlerinde yoğun kar görülüyor.

MGM’DEN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’daki kar yağışı için sarı kodlu uyarıda bulundu.

Bu akşam saat 18.00’den sonra etkisini artırması ve pazartesi öğle saatlerine kadar il genelinde karla karışık yağmur ve kar yağacağı belirtildi.

Açıklamada, “Avrupa yakası ile şehrin yüksek kesimlerinde zaman zaman kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

VALİ YERLİKAYA SAAT VERİP UYARDI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kent genelinde beklenen karla karışık yağmur ve kar nedeniyle vatandaşlardan saat 17.00’den itibaren zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalarını istedi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saat 14.15 itibarıyla Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, kent genelinde bu akşam karla karışık yağmur ve kar yağışının beklendiğini belirtti.

Bu kapsamda gerekli tedbirleri aldıklarına dikkati çeken Yerlikaya, “Lütfen, 17.00’den itibaren zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım.” ifadelerini kullandı.

MOTOKURYELERE TRAFİĞE ÇIKIŞ YASAĞI

Vali Yerlikaya motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin saat 18.00’den itibaren trafiğe çıkışlarına izin verilmeyeceğini de duyurdu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul’da kar yağışı başladı…. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın! (Meteorolojiden sarı kodlu uyarı)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir