Havalimanları

İstanbul Havalimanı’nda taksi süreleri azalacak

İGA CEO'su Kadri Samsunlu İstanbul Havalimanı'nda eleştiri konusu olan pist sürelerinin kısalacağını müjdeledi. Samsunlu, "Üçüncü pist ile taksi süreleri makul seviyeye inecek" dedi.

İGA CEO’su Kadri Samsunlu İstanbul Havalimanı’nda eleştiri konusu olan pist sürelerinin kısalacağını müjdeledi. Samsunlu, “Üçüncü pist ile taksi süreleri makul seviyeye inecek” dedi.  İstanbul Havalimanı’na yöneltilen eleştirilerden biri de uçakların taksi süreleri konusunda. “Evet taksi süreleri uzun. Bunu kabul ediyoruz” diyen  İGA CEO’su Kadri Samsunlu, gelişlerde bu sürenin ortalama 25 dakika, gidişlerde ise 14 dakika olduğunu belirtti.

Yeni Şafak Gazetesi’nden İbrahim Acar‘a konuşan Kadri Samsunlu, Atatürk Havalimanı’nda varışlardaki taksi süresinin 20 dakika olduğunu hatırlattı. Samsunlu, Haziran 2020’de hizmete alınacak üçüncü pistle birlikte taksi sürelerinin makul bir seviyeye ineceğini ve bu sıkıntının tamamen ortadan kalkacağını belirtti. Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nda uçakların havada kalma sıkıntısı olmadığını da vurguladı.

BAĞLANTILI HABER:   Muhalefet eleştiriyordu ama avantaja döndü! Dünyada uygulayabilecek başka bir havalimanı yok

Çocuklu ailelere, yaşlılara ve hastalara ayrı bant

Yolcuların İstanbul Havalimanı’ndaki alışkanlıkları yeşerene kadarki süreci sıkıntısız atlatmaya çalıştıklarını belirten Samsunlu, çocuklu aileler, yaşlılara ve hastaların kısa sürede uçağa ulaşmalarını sağlayacak bir çözüm paketi üzerinde çalıştıklarının bilgisin de verdi. Samsunlu, yürüyen merdivenler ve asansörlerle bu dezavantajlı üç kesime kolaylık sağlayacağız. Buradaki en uzun yürüme mesafesi 2 kilometre. Burası dünyanın en büyük havalimanı. Projeyi küçültemeyeceğimize göre kolaylaştırıcı çözümler geliştireceğiz” dedi.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı