İstanbul Havalimanı’nda Bayram Yoğunluğu: İç ve Dış Hatlarda Uçuşlar Artarken Yolcular Sıraya Girdi

featured

İstanbul Havalimanı, bayram tatilinde yoğun bir güne başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren binlerce yolcu, terminaldeki kontrol noktalarında uzun kuyruklar oluşturdu. İGA ekipleri, yolcuları yönlendirerek havalimanı trafiğini düzenlemeye çalışıyor. Güvenlik kontrollerinin ardından iç ve dış hat kontuarlarında uzun sıralar oluşurken, polis ekipleri de pasaport bankolarını açık tutarak yoğunluğu azaltmaya çabalıyor. Bugün için planlanan 1608 seferle 262 bin 878 yolcunun seyahat etmesi bekleniyor.

Bayramı İstanbul dışında geçirmek isteyen yolcular, sabahın erken saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı’na geldi. Havalimanının girişinde ve terminal önündeki caddede trafik yoğunluğu meydana geldi.

Yolcular, havalimanı binası girişindeki x-ray kontrol noktalarında yoğunluk oluşturdu.

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın ekipleri, havalimanı girişinde ve terminalde yolcuları yönlendirdi.

Güvenlik kontrolünün ardından terminale gelen yolcular, bilet ve valiz işlemleri için iç ve dış hat kontuarlarında sıraya girdi. Hem iç hatlar hem de dış hatlar kontuarlarında yoğunluk oluşurken iç hat kontuarlarında uzun kuyruklar görüldü.

Polis ekipleri, Dış Hatlar Giden Yolcu Terminali’ndeki tüm pasaport bankolarını açık tutarak yoğunluğun oluşmasını önlemeye çalıştı.

İGA’dan alınan bilgiye göre, bugün havalimanından 1608 seferin yapılması planlanıyor. Bu uçuşlarla 262 bin 878 yolcunun ise seyahat etmesi bekleniyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul Havalimanı’nda Bayram Yoğunluğu: İç ve Dış Hatlarda Uçuşlar Artarken Yolcular Sıraya Girdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir