Havalimanları

İstanbul Havalimanı’nda bayram tatili yoğunluğu: 9 günlük tatili fırsat bilen şehirden kaçıyor

Ramazan Bayramı’nda ilan edilen ve yarın başlayacak 9 günlük bayram tatilini memleketlerinde, tatil bölgelerinde ve yurt dışında değerlendirmek isteyen vatandaşlar nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda yolcu yoğunluğu yaşanmaya başladı.

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, bayram tatilini İstanbul dışında değerlendirmek isteyenler itibariyle tatil yolculukları başladı. Öğle saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı’nda yoğunluk yaşanmaya başladı.

İstanbul Havalimanı'nda bayram tatili yoğunluğu

Yoğunluk nedeniyle terminal binası girişindeki x-ray kontrol noktalarında kuyruk oluştu. İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA ekipleri giriş kapıları ve X-ray kontrol cihazlarını açık tutarak yolcuların herhangi bir aksaklık yaşamadan daha hızlı geçişini sağlıyor.

Bayram tatili nedeniyle yoğun talebe karşılık vermek için havayolu şirketleri ek seferler düzenliyor. Bu bağlamda 5-14 Nisan tarihleri arasında THY, 6’sı AJET olmak üzere 85 ek sefer, Pegasus Havayolları ise Kıbrıs İzmir, İstanbul Sabiha Gökçen çıkışlı 132 ek sefer düzenleyeceğini açıkladı. Havayolu şirketleri ayrıca taleplere göre ilave seferlerde güncelleme yapacaklarını bildirdiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu