Havalimanları

ISL’de büyük gün: İstanbul Havalimanına ilk kargo seferi

Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndan yurt içi ve yurt dışı ilk hava kargo gönderimini tamamladığını duyurdu.

Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndan yurt içi ve yurt dışı ilk hava kargo gönderimini tamamladığını duyurdu. Yapılan açıklamada, ilk seferlerin Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

İlk seferlere ilişkin olarak Turkish Cargo’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirilen ilk yurt içi ve yurt dışı hava kargo gönderimi olarak tarihe geçen taşımalarda şanlı bayrağımızı, Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gururla taşıdık!

Aynı tarihte ilk ticari taşımalarımızı da gerçekleştirerek yeni evimizdeki operasyonlarımıza başlamış olduk.

Mega Hub İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirdiğimiz ilk ticari yurt içi kargo taşımamızı, 4 Şubat’ta TK 2124 sayılı sefer ile Ankara’ya yaptık. 6 Milyon ton kargo taşıma kapasitesiyle Türkiye’yi, dünyanın losijtik merkezi haline getirecek, İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşen ilk yurt dışı kargo gönderimizi ise; TK 0978 sayılı sefer ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gerçekleştirdik.

Küresel hava kargo sektöründeki etkili performansıyla en hızlı büyüyen hava kargo markası olarak; yatırımlarımız ve gelişen filomuzla artan lojistik taleplere yönelik özel ve pratik çözümler üreterek, 2023 yılı hedeflerimize emin adımlarla yürümekteyiz.”

TERZİOĞLU TWİTTER’DAN DUYURDU

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun Twitter’dan duyurduğu sefer, Turkcell tarafından icra edildi. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu’na sosyal medya aracılığı ile teşekkür etti.

BAĞLANTILI HABER:   Muhalefet eleştiriyordu ama avantaja döndü! Dünyada uygulayabilecek başka bir havalimanı yok
Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı