Türk Hava Yolları uçağı büyük tehlike atlattı; Pilotun dikkati faciayı önledi

türk hava yolları boein 777-300 ER
Cumali Selvi

Milas-Bodrum Havalimanı’nda havalanmaya hazırlanan Türk Hava Yolları uçağı büyük tehlike atlattı. Piste iniş yapan helikopteri fark eden THY pilotu büyük facianın önüne geçti.

BÜYÜK FACİA OLACAKTI!

THY’ye ait TC-JHP kuyruk tescilli B737-800 tipi yolcu uçağı kalkış için hızlandığı pistte koştuğu sırada pistin yakınlarına iniş yapan bir helikopter nedeniyle aniden durmak zorunda kaldı.

KULE YANLIŞLIKLA KALKIŞ İZNİ VERDİ!

Olay sırasında yolcu taşıyan EC130 tipi tek helikopterin Milas Bodrum kulesinden genel havacılık bölümüne iniş için pist üzerinden kat ediş aldığı ancak kontrolörün kat edişi takip etmeyip THY uçağına kalkış verdiği öğrenildi.

GAZETECİ KÜÇÜKKAYA DUYURDU

FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Küçükkaya, kişisel Twitter hesabından,“Bodrum’da büyük tehlike atlatıldı” derken, “İstanbul’a gitmek üzere yolcularını alan 18.40 Dicle isimli uçak tam havalanmak üzereydi ve hızını almışken bir helikopterin inişine denk geldi. Pilot ani refleksle uçağa son anda fren yaptırdı. Yolcular uçaktan indirilip salona alındı” diye yazdı.

THY PİLOTUNA BÜYÜK ALKIŞ

Küçükkaya, uçaktan tahliye edilen yolcuların “Kule bunu nasıl fark edemez” diye tepki gösterdiğini de ifade ederken, “Yolcular, dikkati ve refleksi nedeniyle THY uçağının pilotuna teşekkür ediyorlar” diye belirtti.

HELİKOPTER ÜZERİMİZE İNİŞ YAPTI

Akademisyen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi de, Küçükkaya’nın paylaşımına yorum yaparken, “Sevgili İsmail Bey tam uçağa binerken içime kaza ihtimali doğdu. Dua ile girdim ve uçak havalanırken de devam ettim, uçak birden piste sert bir iniş yapıp hızla yürümeye başladı. Ani fren yapınca da helikopterin üzerimizde iniş yaptığını öğrendik, Bodrum hava alanındayız, sevgiyle” diye belirtti.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları uçağı büyük tehlike atlattı; Pilotun dikkati faciayı önledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir