iPhone’larda uçuş takibi nasıl yapılır?

featured

“Uçuş takibi için iPhone nasıl kullanılır?” sorusunun en basit ve en pratik yolunu sizinle paylaşıyoruz.

Havayolu seyahatleri, özellikle bir programa dahil değilse son derece sıkıntılı olabilir. Bu tip durumlarda uçuş takibi yapmak son derece faydalı olabilmektedir.

Türk Hava Yolları, Pegasus veya diğer tüm havayolu şirketleri için Google’dan veya varsa şirketin mobil uygulaması aracılığıyla uçuş takibi yapılabiliyor, ancak uygulama veya Google kullanılmadan iPhone ile uçuş takibi yapabilmek son derece kolay. Bunun için iPhone kullanıcılarının cihazlarındaki arama özelliğini kullanmaları yeterli.

Bu yazıda iPhone’u kullanarak uçuş takibi nasıl yapılır bunu anlatmaya çalıştık.

Uçuş Takibi için iPhone Nasıl Kullanılır?

Başlamadan önce, havayolu şirketini ve uçuş numaranıza ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Şimdi uçuş takibi için iPhone nasıl kullanılır gelin buna daha yakından bakalım.

1 Öncelikle iPhone’un Ana Ekranı’ndayken parmağınızla ekranı aşağıya doğru kaydırın.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın!

2 Hızlı Arama ekranına ulaşacaksınız. Arama çubuğuna havayolunu ve uçuş numaranızı girin. Mesela “TK10”. Kalkış ve varış saatlerinin sizin uçağınızla eşleştiğinden emin olun. Bu bilgilerin eşleşmesi durumunda doğru uçuşu takip ediyorsunuz demektir.

3 Uçuşa dokunarak havalimanı, terminal kapısı, uçuş süresi ve yol tarifi gibi birçok faydalı bilgiye erişebilirsiniz. Üstelik uçağın zamanında kalkıp kalmayacağı bilgisine dahi ulaşabilmeniz mümkün. Bagaj teslim bilgisine de erişebileceğinizin altını çizelim.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
iPhone’larda uçuş takibi nasıl yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir