iPhone 15 Pro ve Pro Max, fiziksel tuş ile gelebilir

featured

Bir süredir sızıntılar ile gündeme gelen iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri ile ilgili yeni bir açıklama yayınlandı. Apple tedarikçileri arasında yer alan Cirrus Logic, iPhone 15 ailesindeki fiziksel tuş konusuna değindi.

iPhone 15 Pro ve Pro Max, fiziksel tuş ile gelebilir

iPhone 15 Pro modellerinin TSMC’nin yeni nesil 3nm teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir A serisi çipe sahip ilk modeller olması bekleniyor. 3nm çip teknolojisinin işlem performansını yüzde 10 ila 15 oranında artıracağı ve aynı zamanda güç tüketimini yüzde 35’e kadar azaltacağı tahmin ediliyor. A17 Bionic işlemcilerin sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılacağını belirtmekte fayda var.

iPhone 15 Pro ve Pro Max, fiziksel tuş ile gelebilir

Apple, dört modelde de dinamik ada ile karşımıza çıkacak. Pro modellerinde titanyum çerçeve kullanacağı belirtilen şirket, iPhone 15 serisinde Type-C teknolojisine yer verecek.

Samsung, Galaxy S24 ailesinde tasarımı değiştirecek mi?

Yayınlanan rapora göre Samsung, Galaxy S24 ailesinde Galaxy S23’te karşımıza tasarım çizgilerini koruyacak.

Taptic Engine butonlar ile ilgili açıklama yapan Cirrus Logic, “Tartıştığımız HPMS fırsatları arasında, önceki hissedar mektuplarında bahsettiğimiz yeni bir ürünün bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak planlandığı gibi piyasaya çıkması beklenmiyor.” ifadesine yer verdi. HPMS’nin Cirrus Logic’in iPhone’lardaki Taptic Engine için dokunsal sürücüleri içeren yüksek performanslı, karma sinyal çiplerini ifade ettiğini belirtelim.

Titanyum kasa ile piyasaya sürüleceği belirtilen iPhone 15 Pro Max, yuvarlatılmış kenarlar ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Apple, iPhone 15 Pro Max modelinde titanyum kasaya ek olarak kamera adasını büyütecek. Cihazın daha büyük kamera çıkıntısı ve geniş kamera merceği ile tanıtılacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Apple’ın iPhone 15 modelleri için Sony’nin en son “son teknoloji” görüntü sensörlerini kullanacağı tahmin ediliyor. Sony, fotodiyotları ve transistörleri ayrı katmanlara yerleştirerek daha fazla fotodiyoda izin veren yarı iletken mimarisi kullanıyor.

İddialara göre Apple, iPhone 15 Pro Max modelinde 1 inç boyutlu Sony IMX903 sensöre yer verecek. Cihazın ana kamerasının 48 Megapiksel olacağı belirtiliyor.

0
mutlu
Mutlu
1
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
iPhone 15 Pro ve Pro Max, fiziksel tuş ile gelebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir