iPhone 14’ün ekranı ortaya çıktı; Çentikli tasarım sona eriyor

featured

Apple’ın merakla beklenen iPhone 13 serisi, geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Tüketiciler tarafından oldukça beğenilen bu telefonlar, çıkar çıkmaz satış rekorları kırmayı başardı. Ancak aradan sadece birkaç ay geçmiş olmasına rağmen, şimdiden gözler yeni modellere çevrildi.

^Shiftdelete’de yer alan habere göre, her ne kadar çıkışına daha neredeyse bir sene olsa da iPhone 14 serisi şimdiden geliştirme aşamasında. Bu nedenle telefon, pek çok farklı sızıntının kurbanı oluyor. Son olarak bu sızıntılardan biri merakla beklenen iPhone 14 Pro ve Pro Max’in alıştığımızdan daha farklı bir tasarım ile geleceğini ortaya çıkardı.

iPhone 14 serisi, çentik barındırmayacak

Bildiğiniz üzere Apple, telefonlarında sık sık radikal değişiklikler yapmaktan kaçınıyor. Bu nedenle şirket, son ciddi tasarım değişikliğini iPhone X ile yaptı. O günden bu yana küçülen çentikler ve daha köşeli hale gelen kenar tasarımları dışında ciddi bir gelişme yaşanmadı. Ancak iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri bunu değiştiriyor.

Geçmişte de benzer sızıntılarla gündeme gelen “ShrimpApplePro” isimli Twitter kullanıcısının iddiasına göre, çentikli tasarıma bu sene veda ediyoruz. Buna göre Apple, yeni seride delikli ekran teknolojilerini tercih edecek ve Face ID sensörünü ekranın altına ekleyecek.

Bunu geçmişte paylaştığı bir tasarıma dayandıran “ShrimpApplePro“, söz konusu tasarımın sadece iPhone 14 ve 14 Pro modeli için olduğunun altını çiziyor. Yani iddialar doğruysa, standart 14 modeli eski usul çentikli tasarımı benimseyecek. Böylelikle kullanıcılar isterlerse alışık oldukları tasarımı tercih edebilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
iPhone 14’ün ekranı ortaya çıktı; Çentikli tasarım sona eriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir