İnisiyatif almadan çalışma faaliyeti 3-14 Temmuz tarihleri arasında yeniden başlıyor

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-SEN) inisiyatif almadan çalışma faaliyetinin (İAÇ) 3-14 Temmuz tarihleri arasında yeniden icra edileceğini açıkladı.

featured

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-SEN) inisiyatif almadan çalışma faaliyetinin (İAÇ) 3-14 Temmuz tarihleri arasında yeniden icra edileceğini açıkladı.

HTK-SEN açıklaması:

Hava trafik kontrolörlerimizin özlük hakları, ülkemizin çıkar ve menfaatleri için 20-30 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz inisiyatif almadan çalışma faaliyetimiz başarıyla icra edilmiştir.

Aradan geçen zaman diliminde çözüm için hiçbir çaba gösterilmemiş, verilen sözler doğrultusunda herhangi bir somut çalışma yapılmamıştır. Bunun yerine, etkisi tüm sektör paydaşları ve kamuoyu tarafından net bir şekilde hissedilen İAÇ faaliyetine “etkisiz” denmekle yetinilmiş, neticeleri yok sayılmaya çalışılmıştır. Ancak bir yandan da “etkisiz” olarak nitelenen faaliyeti yakından takip etmek ve hava trafik kontrolörlerimiz üzerinde baskı oluşturmak adına ilgili meydan müdürlüklerinden düzenli olarak izahat niteliğinde raporlar talep edilmesi çelişkiyi net bir biçimde ortaya koymaktadır.

Bilinmelidir ki İAÇ’nin etkilerini ağız birliğiyle inkar etmek, gerçeklere göz yumarak direnç kırmaya çalışmak hiçbir şeyi çözümlemediği gibi, her geçen gün yoğunlaşan yaz trafiğiyle birlikte sektörel sorunları daha da derinleştirecektir. Avrupa hava sahası yoğunluğu vb. gerekçelere sığınarak kamuoyundaki tepki ve farkındalığı geçiştirmeye çalışıp, buzdağının üstünü kapatmaya uğraşmak güneşi balçıkla sıvamaya çalışmakla eşdeğerdir.

Sürecin başından beri her türlü iyi niyeti sergileyen, aylarca bürokratik kanallara derdini anlatıp netice alamayınca sesini duyurmak adına ilk olarak hava trafiğinin az olduğu kış aylarında İAÇ faaliyeti icra eden hava trafik kontrolörlerimiz, akabinde verilen sözlere istinaden bu faaliyete ara verip aylarca sabır ve umutla beklemiştir. Fakat bu büyük beklentiye karşın verilen hiçbir sözün tutulmamış olması bugün yaşananların asli sebebidir.

Gerekli irade gösterildiği takdirde *kısa süre içerisinde kolaylıkla çözüme kavuşturulabilecek bu meseleyi dallanıp budaklandırmanın, bir inat ve inkar politikasıyla çıkmaza sürüklemenin hiç kimseye faydası yoktur. Nitekim en başından beri vurgulandığı üzere bu faaliyet meşru taleplerimiz karşılanıncaya, ülkemizin her yıl kaybettiği yüzlerce milyon Euro bu vatana kazandırılıncaya dek kararlılıkla sürdürülecektir. Somut bir çözüm ortaya konulmadığı takdirde yaz boyunca sürecek olan İAÇ faaliyetinin beraberinde getirdiği her türlü netice ise, bu sorunu kasti şekilde çözümsüz bırakanların mesuliyetindedir.

Bu çerçevede, haklı taleplerimiz hususunda farkındalık oluşturmak, ülkemizin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda adımlar atılmasını sağlamak adına Sendika Yönetim Kurulumuzca 3-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında inisiyatif almadan çalışma faaliyetinin (İAÇ) icra edilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu vesileyle tüm ilgilileri bir kez daha seyrüsefer hizmetlerinin asli unsuru olan hava trafik kontrolörlerimizin sesine kulak vermeye, Türkiye’mizin yüzlerce milyon Euro’luk kaybına göz yuman bürokratik engellere karşı verilen haklı mücadeleye destek olmaya davet ediyoruz.

Üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İnisiyatif almadan çalışma faaliyeti 3-14 Temmuz tarihleri arasında yeniden başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir