İngilizler E-7 için göz kırptı

featured

Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF – Royal Air Force), Havadan İhbar Kontrol (HİK) görevlerinde kullanmak üzere Avustralya, Türkiye ve Güney Kore’den sonra dördüncü E-7 kullanıcısı olmak üzere önemli bir adım attı. Geçen ay gündeme tekrar gelen proje öncesinde İngiliz personel eğitim almak üzere Avustralya’ya gönderildi.

İngiltere, uzun yıllardır kullandığı Boeing 707’lerden geliştirdiği E-3D Sentry uçaklarını yenilemek üzere bir süredir arayışta. Alınan bilgilere göre İngiltere, Boeing 737 gövdesi kullanarak geliştirilen E-7’lerin alımına yeşil ışık yakıyor.

Kraliyet Hava Kuvvetleri’nden verilen bilgiye göre Avustralya’ya eğitim için pilot ve kontrolörler gönderildi. Williamtown’daki 2’nci Filo’da görev yapacak İngiliz personelin görev süresi 12 ila 18 ay arasında değişecek.

SAAB GLOBALEYE TEKLİF EDİYOR

İngiltere E-7’ye olumlu yaklaşırken İsveçli savunma devi Saab da Bombardier Global 6000 gövdesi üzerine konulan ‘GlobalEye’ konseptini Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne öneriyor. Sistemin ilk kullanıcısı Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri olmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İngilizler E-7 için göz kırptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir