1. Haberler
  2. Haberler
  3. Incheon Uluslararası Havalimanı’nda Kargo Uçağının Lastiği Patladı: Pist 12 Saatten Fazla Kapalı Kaldı

Incheon Uluslararası Havalimanı’nda Kargo Uçağının Lastiği Patladı: Pist 12 Saatten Fazla Kapalı Kaldı

featured

Incheon Uluslararası Havalimanı’na iniş yapan bir kargo uçağının lastiğinin patlaması nedeniyle pist 12 saatten fazla kapalı kaldı. Bu olay, uçuş operasyonlarının aksamasına ve çalışma saatlerinin uzamasına neden oldu. Uçakların zamanında kalkış ve iniş yapamaması nedeniyle birçok yolcu mağdur oldu.

SBS’nin raporlarına göre, kaza yapan kargo uçağı ABD merkezli Atlas Havayolları’na aitti ve sabah saat 5 civarında Incheon Uluslararası Havalimanı’ndaki üçüncü pistten havalandı. Ancak, uçak havalanırken bir lastik parçasının düşmesi ve uçakta bir anormallik tespit edilmesi üzerine yeniden Incheon Uluslararası Havalimanı’na dönmek zorunda kaldı. Sabah 7:05’te ilk piste iniş yapan uçak, bu sırada lastik ve iniş takımlarında büyük hasar gördü.

Incheon Uluslararası Havalimanı yetkilileri, birinci pisti kapatarak kargo uçağını çekti ve pisti eski haline getirdi. Kalkış sırasında enkazın düştüğü üç pist de üç saat süreyle askıya alındı. Havalimanı yetkilileri, “Patlayan lastik tekerlekler yüzeyle temas halinde olduğundan, kargo uçağını çekmek

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Incheon Uluslararası Havalimanı’nda Kargo Uçağının Lastiği Patladı: Pist 12 Saatten Fazla Kapalı Kaldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir