Gündem

İkinci Boeing 737MAX kazası

Etiyopya Havayolları’nın düşen uçağının 15 Kasım 2018’de teslim alındığı ortaya çıktı. Bu kazayla birlikte akıllarda yeni soru işaretleri oluştu

Etiyopya Havayolları’nın düşen uçağının 15 Kasım 2018’de teslim alındığı ortaya çıktı. Bu kazayla birlikte akıllarda yeni soru işaretleri oluştu. 6 ay öne de Lion Air’e ait aynı yolcu uçağı düşmüştü.  Lion Air kazasında, uçağın süratsiz kaldığında dalış kumandası veren sistem otomatik olarak devreye girmişti.

RESMİ AÇIKLAMALAR GELDİ

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, Twitter hesabından bir mesaj paylaştı. Ahmed, “Başbakanlık Ofisi, Etiyopya hükümeti ve halkı adına, Etiyopya Hava Yolları’na ait Nairobi seferini yapan Boeing 737 tiği yolcu uçağında sevdiklerini kaybeden ailelere taziye dileklerini sunar” dedi.

2010’DA DA AYNI HAVA YOLLARINA AİT VE AYNI TİP YOLCU UÇAĞI DÜŞMÜŞTÜ

2010 yılında da, yine Etiyopya Havayollarına ait be yine Boeing 737 tipi uçak Lübnan’dan Addis Ababa’ya giderken Akdeniz’e düşmüş, uçakta 82’si yolcu 8’i mürettebat 90 kişi hayatını kaybetmişti.

 

 

Cakarta’dan Sumatra Adası’ndaki Pangkal Pinang kentine gitmek üzere kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra düşen Lion Air’e ait Boeing 737 MAX 8 tipi uçağın enkazına kısa bir süre sonra ulaşılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu