Haberler

İki uçak havada çarpıştı

Yeni Zelanda’da korkunç bir kaza meydana geldi. Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’ın kuzeydoğusunda bulunan Masterton bölgesinde Cessna 185A Skywagon tipi küçük uçak ile Tecnam P92E uçak çarpışt

Yeni Zelanda’da korkunç bir kaza meydana geldi. Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’ın kuzeydoğusunda bulunan Masterton bölgesinde Cessna 185A Skywagon tipi küçük uçak ile Tecnam P92E uçak çarpıştı. Yerel saatte 11’de meydana gelen kazada iki pilot yaşamını yitirdi. Olayla ilgili olarak inceleme başlatıldı.

 90 METRE’DE ÇARPIŞTI

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, uçaklar havalimanından yaklaşık bir kilometre mesafede bulunan alanda yerden 90 metre yükseklikte çarpıştı. Kaza nedeniyle Cornwall Rd ile kesişimin kuzeyindeki Hughes Hattı’nda aramalar yapıldı. Kazanın meydana geldiği alana çıkan tüm yollar kapatıldı. Kısa süre ulaşılan enkazda iki uçağında büyük hasar gördüğü tespit edildi. Yeni Zelanda Sivil Havacılığı tarafından havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı.

HAVADA ÇARPIŞTIKLARINI GÖRDÜM

Kaza anın gören görgü tanığı Carolyn Playford, “Tek gördüğüm bu iki uçağın çarpması ve enkazın aşağı inmesiydi” dedi.

ÇOK BÜYÜK BİR PATLAMA OLDU

Graham Pearce ise iki uçağın çarpıştığını gördüğünü söyledi. Pearce, “Çok büyük bir patlama oldu ve sonra ayrı düştüler ve dönmeye başladılar” ifadelerini kullandı.

kaynak: havahaber.com

Aracılığıyla
stuff.co.nz
Kaynak
Hava Haber
Etiketler

Hava Haber

Türkiye ve Dünya'daki tüm havacılık haberleri ile savunma sanayindeki gelişmeler bu portalda.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı