IATA’ya göre milyonlarca sektör çalışanı tehdit altında

featured

IATA birçok havayolu şirketi Kovid-19 krizinden kurtulamayacağı öngörüsünde bulunuyor. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Başkanı Alexandre De Juniac, birçok şirketin şu anda devralındığını ya da iflas ettiğini belirterek korona virüs salgınının global olarak daha az havayolu şirketine yaşam alanı bırakacağını açıkladı.

IATA CEO’su Alexandre de Juniac, hava taşımacılığının durumunu kıtalar arası trafiğin yüzde 90’dan fazla azalmasıyla “felaket” olarak niteledi. BFM Business radyosuna konuşan De Juniac, “Avrupa’da hava trafiği geçen yıl görülenin yaklaşık % 35’i temsil ettiğini ve sektörün son derece ciddi ve zor bir durumda olduğunu vurguladı.

CEO, “Sektörün bu krizden öncekine göre daha küçük çıkması muhtemel, yani daha az oyuncu olacak, muhtemelen öncekinden daha küçük olacak. Bu, yolcuların bazı destinasyonlara daha az erişim sağlayacağı ve daha az hareket özgürlüğüne sahip olacağı anlamına geliyor.” diye konuştu.

De Juniac, IATA’nın, sektör genelinde milyonlarca çalışanın tehdit altında olması nedeniyle bir kez daha hükümetlerden destek çağrısında bulunduğunu belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
IATA’ya göre milyonlarca sektör çalışanı tehdit altında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir