IATA rehberi yayınladı: İşte havayolları için sağlık kontrol listesi

featured

IATA’nın yeni rehberinde havayollarının ICAO’nun Covid-19 kılavuzunu uygulamasına yardımcı olacak pratik bilgiler yer alıyor.

IATA, havayolu şirketleri için sağlık kontrol listesi yayımladı. Yeni rehberde havayollarının ICAO’nun Covid-19 kılavuzunu uygulamasına yardımcı olacak pratik bilgiler yer alıyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün (ICAO) daha önce yayınladığı Take-Off (Kalkış) kılavuzunu desteklemek için “sağlık kontrol listesi” yayınladı.

Hazırlanan rehberde, havayolu İşletmecileri için IATA Sağlık Güvenliği Kontrol Listesi, standartlar ve önerilen uygulamalar, ilgili kılavuz materyalleri ve bir operatörün kendi kendini değerlendirmesi için gerekli diğer destekleyici bilgiler yer alıyor.

Rehberin bölümleri şunları kapsıyor:

Varış öncesi bildirim;

Giriş;

Kabine Biniş ve İniş;

Uçak Temizliği;

Yerleşik Hava Kalitesi;

Uçuş İçi Operasyonlar;

Uçuş ve Kabin Ekibi;

Mürettebat Konaklama;

Havaalanı Tesisleri.

“Güvenlik bir numaralı öncelik”

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, “Hava taşımacılığı için güvenlik her zaman bir numaralı önceliktir. Ve Covid-19’un zorlukları, çabalarımıza yeni bir boyut kattı. Endüstriden, halk sağlığı yetkililerinden ve hükümetlerden gelen girdilerle geliştirilen ICAO’nun Kalkış kılavuzu, güvenli operasyonlar için küresel standarttır. IATA’nın öz değerlendirme kontrol listesi, havayollarının uyum sağlamasına yardımcı olacak pratik bir uygulama kılavuzu” dedi.

ICAO Konsey Başkanı Salvatore Sciacchitano ise, “Sağlık için uyumlu bir yaklaşım, yalnızca sivil havacılığın iyileştirilmesi için değil, aynı zamanda havacılık ağını yeniden inşa etmek ve gelecekteki direncini sağlamak için hayati önem taşıyor. IATA’nın havayolları için sağlık kontrol listesi, ICAO Konseyi Havacılık Kurtarma Görev Gücü (CART) tavsiyelerinin uygulanmasına ivme kazandırması açısından önemli olacaktır” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
IATA rehberi yayınladı: İşte havayolları için sağlık kontrol listesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir