HİK uçağı kokpitinden Yunanistan’a mesaj: Yanlış hesap Ankara’dan döner

featured

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Hava Kuvvetleri’ni ait Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağı E-7T ile yılın son günü Ege Denizi üzerinde özel bir uçuşa katıldı. Üç saatlik uçuşta uçağın kokpitini ziyaret ederek sağ koltuğa oturan Bakan Akar, Yunanistan’a mesaj vererek “Yanlış hesap Ankara’dan döner” dedi.

Bakan Akar, güne Kilis’te bulunan 6’ncı Kolordu ve Müşterek Özel Görev Kuvveti Komutanlığına bağlı Esas Komuta Yeri’nde sınır hattı ve yurt dışındaki birliklerin komutanları, kuvvet komutanlıkları harekat merkezlerinin katılımıyla düzenlenen video konferans toplantısında sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı.

E-7T ile uçtu

Ardından Konya’ya geçti. Burada 131’inci Filo’ya ait E-7T uçağı ile görev uçuşuna katıldı. Akar, burada yaptığı konuşmada, Ege’deki ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelere de değindi. Yunanistan’ın kendi yanlışlarını örtmek için Türkiye’ye yönelik “yayılmacılık, revizyonist politikalar” gibi gerçek dışı suçlamalarda bulunduğunu ifade eden Akar, şunları kaydetti:

“Bunlar sadece uluslararası ortamda insanların aklını karıştırmak için ortaya atılmış şeyler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin politikası çok açık, net. Biz uluslararası hukuk, meşru müdafaa, kendi Kıbrıslı kardeşlerimizin hakları diyoruz. Bunu hala görmemekte ısrar ediyorlar. 10 kilometrekarelik Meis Adası’na 40 bin kilometrekarelik deniz yetki alanı istiyor, uluslararası anlaşmalara aykırı olarak adaları silahlandırıyorlar.

Biz bütün bunlara karşı büyük bir ciddiyet ve hassasiyetle teyakkuz durumunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar herhangi bir oldubittiye müsaade etmediğimiz gibi buna da etmeyeceğiz. Yanlış hesap Ankara’dan döner.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
HİK uçağı kokpitinden Yunanistan’a mesaj: Yanlış hesap Ankara’dan döner

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir