Hazırlıklı olun! İstanbul’da yarın hava bir anda değişecek, kenti oraj vuracak

Meteoroloji ve AKOM'un peş peşe gerçekleştirdiği uyarılara göre, İstanbul'da yarın hava bir anda değişecek ve dev metropolü "oraj" tehlikesi vuracak

featured

Meteoroloji ve AKOM’un peş peşe gerçekleştirdiği uyarılara göre, İstanbul’da yarın hava bir anda değişecek ve dev metropolü “oraj” tehlikesi vuracak. 2 gün boyunca süreceği tahmin edilen hava olayı esnasında sıcaklık 8 derece birden düşecek.

Meteoroloji, 25 Nisan 2023’e ait hava durumu raporunu yayınladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Muş, Bitlis, Ağrı ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL’U ‘ORAJ’ VURACAK

Meteoroloji’nin son verilerine göre Çarşamba günü İstanbul başta olmak üzere Marmara genelinde hava bir anda değişecek, ‘oraj’ vuracak. ‘Oraj’ın iki gün boyunca sürmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı 8 derece birden düşecek. Sıcaklıkların da düşmesiyle birlikte gök gürültülü yağış bekleniyor.

ORAJ NEDİR?

Oraj, içerisinde şimşek, yıldırım, sağanak, yağmur, gök gürültüsü ve yer yer dolu barındıran hava olaylarının bütününe verilen isim…

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Hazırlıklı olun! İstanbul’da yarın hava bir anda değişecek, kenti oraj vuracak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir