Gündem

Hawaiian Uçağı Üç Kez Geri Döndü

Hawaii havayolu şirketi Hawaiian Airlines şirketine ait HA33/HAL33 sefer sayılı Los Angeles – Kahului seferini yapan N395HA tescilli Airbus A330-243 tipi uçağın pilotları henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı geri dönme kararı aldılar. Yapılan geri dönüşün ardından güvenli bir şekilde inişini yapan uçağın bakıma alındığı belirtildi.

Bakımı yapılan uçak yine aynı sefer için havalandı ancak pilotlar uçakta başka bir teknik bir problem farkedince yeniden geri dönme kararı aldılar. Yapılan geri dönüşün ardından uçak tekrar bakıma alındı.

Bakımı yapılan ve yeniden sefere verilen aynı uçak bu kez DL9033/HAL9033 sefer sayılı Los Angeles – Honolulu seferini yapmak üzere yeniden havalandı. Pilotlar bir süre sonra uçakta meydana gelen teknik bir arıza yüzünden yine geri dönme kararı aldılar. Yapılan geri dönüşün ardından uçağın yeniden bakıma alındığı ve seferin iptal edildiği  bilgisi paylaşıldı. Uçağın

Şirketten yapılan açıklamada uçağın 3 kez birbirinden bağımsız farklı arızalar yüzünden geri döndüğü uçakta bulunan 207 yolcunun otellerde konaklayacağı ve yolcularının seyahat planlarını bozdukları için özür dilediği belirtildi.

Göklerdeyiz.net

Etiketler

Hava Haber

Türkiye ve Dünya'daki tüm havacılık haberleri ile savunma sanayindeki gelişmeler bu portalda.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu da dikkatini çekebilir

Kapalı
Kapalı